Zahynulo tehdy deset amerických vojáků, přežil jediný – seržant Raymond A. Noury (1924 – 2013). V Nepomuku a okolí si tuto událost každý rok připomínají.

„Letos od sestřelení bombardéru B-24 Liberator uplyne pětasedmdesát let. Připravili jsme celodenní program,“ informuje Šárka Boušová z nepomuckého infocentra.

V kostele sv. Jana Nepomuckého v Nepomuku bude od 9 hodin sloužena mše. Před 10. hodinou dorazí na nepomucké náměstí kolona vojenských historických vozidel, následuje koncert posádkové hudby. Na 10:30 hodin je naplánován pietní akt u památníku na Dubči, v místě, kde byl bombardér sestřelen a kde jeho trosky v 90. letech minulého století po svých výzkumech a bádání nalezl Jiří Kolouch z Prádla. Pokud bude dobré počasí, přeletí letadla JAS 39 Gripen. Od 14 hodin se pak v Městském muzeu Nepomuk koná komentovaná prohlídka a představení rozšířené expozice B-24 Liberator. Na ni naváže přednáška vojenského historika Karla Fouda na téma Dubeč 1944 se vzpomínkou na poručíka Goddarda, který posádce bombardéru velel, a na jeho muže.