Kříženec staforda napadl malého psa, ten útok  nepřežil

Plzeňští policisté se zabývají  případem, při němž pes napadl jiného psa a usmrtil jej. Incident se odehrál  den před Štědrým dnem v Plzni na Doubravce. Staford vedený na vodítku nečekaně zaútočil na jorkšíra, kterého nesla 26letá žena v tašce. Jorkšírský teriér útok staforda nepřežil. Strážníci, kteří byli k události přivolaní jako první, informovali vzhledem ke zjištěným skutečnostem policii a pomohli šokované ženě postarat se o tělo usmrceného zvířete.

Na  silnici I/26 za Holýšovem ve směru na Stod došlo 25. prosince ke srážce škodovky a peugeotu.
OBRAZEM: Sníh na silnici poslal řidiče na svodidla i do protijedoucího auta

Muž spolykal prášky a zapil je  alkoholem

V péči zdravotnické záchranné služby skončil v neděli vpodvečer 36letý muž.  Jeho volání o pomoc zaslechl náhodný  kolemjdoucí a zavolal na tísňovou linku 156. K místu  nakládací rampy prodejny v Papírnické ulici, kde se muž nacházel, okamžitě vyrazili strážníci. Muž vyjádřil obavu o svůj život. Uvedl, že spolykal mnoho léků a zapil je alkoholem.  Dechovou zkouškou byla muži naměřena hladina alkoholu  v dechu 3,47 promile.  Do příjezdu zdravotníků  strážníci kontrolovali jeho životní funkce.

Poškozená dlažba i ukradené vánoční cukroví

Plzeňští policisté začali šetřit neobvyklý  případ, ke kterému je  přivolali na Štědrý den  ráno strážníci. Na linku městské policie se obrátila 71letá žena žijící v ulici  U Dráhy a oznámila poškození dlažby kolem domu. Po příjezdu strážníci  zjistili, že vytrhaná  betonová dlažba společně s popelnicí a židlí posloužili neznámému pachateli k odcizení dvou krabic vánočního cukroví  z parapetu okna.

Návrat mokřadů na Šumavu.
Projekt vrací na Šumavu mokřady, zavítá i na Jezerní slať

Tísňová linka pomohla seniorce

V neděli před třetí hodinou ranní zamířili  strážníci městské policie  do domu ve Sladkovského ulici, kde si jejich pomoc stisknutím tísňového tlačítka vyžádala 87letá stařenka. Po vstupu do bytu hlídka našla ženu sedět na posteli se silnými dýchacími obtížemi.  Během poskytování předlékařské pomoci strážníci k ženě přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která ji po  vyšetření odvezla do nemocničního zařízení.

Zdroj: MP Plzeň