Výstrahu před jevem s vysokou pravděpodobností výskytu závějí vydal ČHMÚ s platností odúterý 15 hodin do středečního večera.

Doporučení ke zmírnění následků jevu: Nebezpečné podmínky pro řízení vozidel, některé vozovky mohou být nesjízdné. Komplikace se zásobováním, zdravotnickými službami apod. Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy. Při jízdě autem nezapomenout na zimní výbavu, sněhové řetězy a nářadí k případnému vyproštění vozidla. Ve vozidle je vhodné mít teplé oblečení a alespoň minimální zásobu nápojů a jídla. Většinu cesty naplánovat tak, aby proběhla za denního světla. Orientace a pohyb mohou být kvůli sněhu a větru obtížné a velmi nebezpečné. Na horách dodržovat pokyny Horské služby.

Poznáte obec na snímcích?
KVÍZ: Poznejte obec, kterou zachytil hledáček redakčního fotoaparátu

Aktuální počasí v kraji: Zataženo, místy slabé sněžení, teploty -1 až +1 °C. V okolních regionech: Podobné počasí jako u nás.

Předpověď na úterý:

Zataženo až oblačno, místy slabé sněžení, na horách četnější. Později odpoledne a večer od západu sněžení na většině území, na horách trvalejší a vydatnější. Večer budou postupně srážky v polohách pod 500 m přecházet ve smíšené až dešťové. Nejvyšší teploty až večer 0 až +3 °C, na horách -3 až 0 °C. Mírný severozápadní, odpoledne čerstvý západní až jihozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (tj. 55 až 70 km/h), na horách až 25 m/s (tj. až 90 km/h).

Od vyšších poloh sněhové jazyky, na horách i závěje, odpoledne a večer nárazovitý vítr.

Zdroj: ČHMÚ