Připomínky výročí tím ale nekončí. Už příští víkend se bude v Plzenci konat Den Staré Plzně. Dojde na historický průvod i komentovanou bitvu. Vše začne v sobotu vpodvečer.

„V 19 hodin vyrazí z náměstí průvod s pochodněmi a lampiony a v čele s Rytíři koruny české v dobovém oblečení projde městem na louku k řece, kde se odehraje středověký hodokvas: Stánky s občerstvením, krčma, prase na rožni, kovář. Pro děti bude od 20 hodin pohádka O obrovi, před a po ní zahraje kapela," popsala první část akce organizátorka Denisa Brejchová.

Protože letos uplyne 1040 let od první zmínky o Staré Plzni, začne hlavní program symbolicky druhý den, tedy 10. 4. v 10:40 hodin. Odehraje se na louce u řeky, kde budou stánky s řemesly, projížďky kočárem, kolotoč, střelba z luku, sokolník. „Vyvrcholením bude komentovaná rekonstrukce bitvy vojsk římského císaře Oty a knížete Boleslava II. v 15 hodin. Bojovat bude sto osob," dodala Denisa Brejchová.  

Den Staré Plzně

Sobota 9. 4.
• 19:00 průvod s pochodněmi a lampiony z náměstí na louku k řece
• 20:00 pohádka O obrovi, před a po ní hudba

Neděle 10. 4.
• 10:40 bubeník na náměstí vybubnuje začátek programu, který se bude konat opět na louce
• po celý den stánky s řemesly, projížďky kočárem, kolotoč, střelba z luku, sokolník
• 15:00 – 17:00 komentovaná rekonstrukce bitvy vojsk římského císaře Oty a Boleslava II., vystoupení na pomezí divadla a dokumentu