„Řekly jsme si, že budeme o víkendech pořádat různé akce – zábavná odpoledne hlavně pro děti, ale i pro dospělé, soutěže a další. A ujalo se to,“ konstatuje jedna z Kikin Ivana Vodrážková. Spolu s ní spolek založily Pavla Axamitová, Jana Slámová a Irena Bulínová.

Příští rok bude Kikinám deset let a předsevzetí, které si daly, stále plní. Ve Výrově se pořád něco děje. „Z některých akcí se už staly tradice, třeba z dětského dne. Ten se bude letos celý konat 29. května na fotbalovém hřišti – vloni jsme místo něho pořádaly pohádkový les, protože na hřišti se zrovna hrálo,“ popisuje s úsměvem Ivana Vodrážková.

„Pravidelně v polovině prázdnin také vyrážíme na celodenní výlety autobusem. Naplněný byl vždycky do posledního místa – jezdívají děti i rodiče. Letos se vydáme nejspíše někam do jižních Čech,“ pokračuje žena a dodává: „Kromě toho děláme i pár recesistických akcí. MDŽ pro dámy, valentýnské pochody, v zimě večerní bobování, jehož součástí je i opékání buřtů na sněhu.“

O akcích se všichni včas dozvědí. „Vyrábíme a rozvěšujeme plakáty, lidi zveme i rozhlasem a na návštěvnost si nestěžujeme,“ říká.

Kikiny pomáhají i výrovskému obecnímu úřadu. A opět s dětmi. „Spolupodílíme se i na vítání občánků, kterých je poslední dobou hodně, a to je dobře. Letošní vítání nás čeká teď v sobotu 15. května. Budeme tam mít šest miminek,“ dodává Vodrážková.