Stránky kroniky plní svým písmem už šestý rok. „Převzala jsem ji po panu Františku Hausnerovi, který ji sepisoval spolu s manželkou. Díky nim a díky jejich předchůdcům se dnes naše obec může pochlubit kompletní kronikou psanou nepřetržitě od začátku 20. století,“ říká Ivana Vodrážková.

Kompletní záznamy si mohou obyvatelé také kdykoliv prohlédnout. „Originály kronik jsou sice uloženy v plaském archivu, ale fotokopie máme a na požádání je půjčíme každému,“ pokračuje kronikářka.

Jako na největší akci, o níž do knihy psala, vzpomíná žena na sraz rodáků. „Setkání se konalo 1. září 2006 a byla to opravdu velká událost. Do vsi se sjela spousta lidí z různých koutů republiky, prohlíželi si obě obce, poznávali místa, která si pamatovali z mládí, své rodné domy… Setkání se ve Výrově konalo po pětadvaceti letech a vzpomínáme na něj dodnes,“ vypráví kronikářka, která se stará i o fotografickou přílohu kroniky. „Buď fotím já, syn nebo Lukáš Levý,“ podotýká.

Na sepisování toho, co se ve Výrově dělo vloni, se Ivana Vodrážková teprve chystá. „Představu už ale mám. Určitě nezapomenu věnovat velkou kapitolu desetiletému výročí našich fotbalistů,“ dodává.