Výlov si nenechaly ujít desítky zvědavých diváků, kteří si některou z vylovených ryb mohli na místě hned zakoupit. Neprodané ryby odvezli rybáři do městských sádek pod rybníkem Košinářem v Plzni Bolevci, kde začne jejich prodej 18. prosince. Denně se tam budou prodávat od 10 do 17 hodin až do vyprodání zásob, nejpozději ale do 23. prosince do 12 hodin. Kilogram kapra nebo amura bude stát 120 korun, kilogram štiky tam pořídíte za 280 korun.

„Výlov Drahotínského rybníka děláme jednou za dva roky s ohledem na nedostatek vody. S výlovem nám pomáhají rybáři z Rybářství Lnáře a práci jim nezkomplikoval ani dnešní ranní mráz. Rybník je vypuštěný na malou plochu a ryba tu vodu neustále točí, takže nezamrzá,“ vysvětlila Jiřina Maršálková, referentka vodního hospodářství Správy veřejného statku města Plzně.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda

Vzhledem k tomu, že se jedná o chovný rybník, nenajdou se obvykle mezi vylovenými rybami mimořádně velké kusy. Přesto bylo možné zahlédnout v zaplněných kádích třeba osmikilového amura nebo metrovou štiku.

„Máme tu maximálně tříkilové nebo čtyřkilové kapry, amury většinou do šesti kilogramů. Kromě štiky tu je například i okoun, lín, plotice nebo karas stříbřitý. Toho bychom ale chtěli trochu potlačit, protože nám vytlačuje původního karase obecného. On se s ním vytírá a je z toho zase jen karas stříbřitý," řekl Richard Havelka, vedoucí Úseku lesů, zeleně a vodního hospodářství SVS města Plzně. A dodává, že pokud by si chtěl někdo zarybařit, tak určitě ne na tomto rybníku, ale jen na povolenku na rybníku Košinář.

Spodní z Padrťských rybníků obsadili rybáři. Podívejte se na výlov
Spodní z Padrťských rybníků obsadili rybáři. Podívejte se na výlov

Podle odhadu rybářů bylo letos z Drahotínského rybníka vyloveno přibližně 120 metráků ryb.

Pochlubte se svými úlovky. Vaše příspěvky posílejte na adresu ryby@denik.cz. Nezapomeňte na své jméno, kde jste fotili (kde se výlov koná, atd.) a připojit můžete také krátký příběh. Rádi vše zveřejníme v našem speciálu.

Banner rybyBanner rybyZdroj: Jan Lakomý