Dívka byla v Pákistánu v lednu zatčena, když u ní v kufru celní kontrola na letišti odhalila devět kilogramů heroinu.

Simeonova zadrželi policisté koncem ledna v Plzni, kde pracoval, a následně ho umístili do vyšetřovací vazby. „Pokud Pákistán během 48 hodin nepropustí Terezu, která byla zadržena s devíti kilogramy heroinu a neposadí ji na letadlo do Česka, stanou se v Pákistánu teroristické útoky. Tereza mě může kontaktovat na uvedeném telefonním čísle. Pokud mi nezavolá, že byla propuštěna, slibuji odplatu,“ četl státní zástupce Martin Bílý výhružnou zprávu.

Ilustrační foto
Opilý Slovák způsobil poprask v katedrále, vyvedla ho policie

Podle obžaloby napsal Simeonov zprávu původně bulharsky, přeložil ji v internetovém překladači do angličtiny a 22. ledna ji SMS zprávou zaslal pákistánské televizi Samaa TV a e-mailem do redakce Daily Pakistan.

Simeonov se u soudu bránil tím, že chtěl Tereze H. zprávou pomoct, protože se obával o její život. S Terezou se ale údajně viděl pouze třikrát v životě. „To co jsem napsal, jsem nemyslel vážně. Nenapadlo mě, že by to někdo mohl brát vážně. Vždyť jsem napsal svůj e-mail i telefon,“ vypovídal Bulhar, kterému hrozí až 12 let vězení. Soud pokračuje v dalších dnech.

Režisér Zdeněk Troška vystoupil na Dnu seniorů v OC Centrum v Plzni na Doubravce
FOTO: Zdeněk Troška vyrazil mezi seniory