Na výsledek 0:1 přitom sázkovka vypsala kurz 10,7:1. „Lidé ale sázeli malé vklady," připomněl mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka.

Když někdo vložil 100 korun, vyhrál pak velmi slušných 1070 korun. Jakoukoliv výhru Fenerbahce ale tipovalo jen šest procent lidí, kteří na zápas vsadili. „Neprohru Fenerbahce trefilo 10 procent sázkařů," dodal Peterka.

Kromě Fenerbahce si tak nad čtvrtečním výsledkem mnou ruce sázkové kanceláře. „Do zahájení zápasu bylo na toto utkání prosázeno kolem čtyř milionů korun. Podobný objem jsme pak zaznamenali také při LIVE sázkách v průběhu zápasu," konstatoval Peterka.

Po závěrečném hvizdu italského sudího Rocchiho pokračovalo slovní špičkování plzeňských a istanbulských fanoušků na facebooku Viktorky. Turci se ohrazovali proti transparentu, který rozbalili plzeňští kotelníci. Na něm stál nápis Cyprus a mapa ostrovního státu byla vymalována řeckou vlajkou.

Nelibost dávali Turci najevo už na stadionu skandováním Turkey, Turkey. A rozhořčení se přesunulo i na sociální síť. Tam fandové Fenerbahce vzkazují, že Kypr, který je rozdělen na řeckou a tureckou část, je Turecko a hanlivě se vyjadřovali o Plzni.

Fotbalových událostí si všímají turecké Deníky, které se shodly, že Fenerbahce bylo ve Štruncových sadech aktivnější a vyhrálo 1:0 zaslouženě. Dvojzápas ale nepovažují za rozhodnutý, neboť Plzeň v minulých utkáních venku dokázala mnohokrát překvapit.

„Plzeň patří k nejlépe střílejícím týmům Evropské ligy, dokázala porazit Atlético Madrid, takže vše je před odvetou otevřené," varoval deník Radikal.

List si všiml toho, že turecký klub Západočechy většinu času přehrával a přestřílel je. „Fenerbahce po celý zápas dominovalo. Ani výsledek 0:0 by nebyl úplně špatný, protože Plzeň dokázala skórovat v předešlých šesti zápasech Evropské ligy," dodal turecký deník.

Odveta se hraje 14. března v Istanbulu před prázdným stadionem. Viktoria proto zvažuje, že by pro fanoušky na náměstí Republiky zajistila alespoň velkoplošné promítání.