„Pokud Viktoria odvede v Istanbulu svůj standard, rozhodně není bez šance. Plzeňáci mají tým, který dokáže venku vstřelit jeden dva góly," je přesvědčen bývalý plzeňský záložník Josef Němec.
„Kdyby se nám v Istanbulu podařilo brzy vstřelit nějaký gól, bylo by to super. Možná by soupeř znervózněl," přemítá záložník Michal Ďuriš.

Bookmakeři ale naznačují, že odveta v Turecku bude pro Plzeň konečnou v Evropské lize. Ale sázkaři tak skeptičtí nejsou. Třetina jich sází na úspěch Plzně, tedy výhru v zápase nebo postup. Tipsport vypsal na postup Viktorky kurz 5:1.
Optimismus sálá z fandů červenomodrých, kteří poženou Viktorku za vítězstvím na náměstí Republiky.

A vyhecovat se mezi sebou snaží samotní fotbalisté. Inspiraci hledali u hokejistů, kteří se v play–off neholí. Tváře Horvátha a spol. tak zdobí rašící kníry. Na žiletku prý sáhnou až ve chvíli, kdy vypadnou z Evropské ligy.

Hráči Viktorky stáli nad propastí v letošní pohárové sezoně už jednou. Ve 4. předkole zažehnali hrozbu vypadnutí domácí výhrou 1:0 nad Lokerenem, když museli dohánět manko 1:2 po prohře na hřišti belgického týmu


Jenomže průměrný belgický klub je jiný šálek kávy než aktuálně třetí tým turecké ligy Fenerbahce Istanbul. Turci jsou navíc, po víkendové výhře 4:1 v domácí lize nad pátým Bursasporem, při střelecké chuti. Sílu tureckého klubového fotbalu potvrdil i Galatasaray, městský rival Fenerbahce, který v úterý postoupil do čtvrtfinále Ligy mistrů.