V sobotu se v Kooperativa aréně netrhly dveře a v neděli to bylo při volném bruslení snad ještě hektičtější. Ledová plocha byla už plná bruslících, k pokladně se v tu chvíli přesto ještě táhla snad stometrová fronta. „Sama jsem překvapena tím ohromným zájmem. Možná to je spojené s Vánocemi, lidé možná ještě zkouší brusle, které dostali. Pochopitelně jsem ale ráda,“ těší Marcelu Sedláčkovou, provozovatelku arény ve Studentské ulici na Lochotíně.

V Plzni a okolí jsou v současnosti vlastně čtyři stadiony, kde se dá bruslit na umělém ledu, dvě z arén mají k dispozici dvě ledové plochy. Přímo v centru je ČEZ Aréna, která na volné bruslení nabízí ale jen malou halu. „V době , když je na Šumavě sníh, máme nejsilnější středy, o víkendu hodně lidí odjíždí lyžovat,“ říká Jana Pernglauová z plzeňské ČEZ Arény.

Kooperativa aréna na Lochotíně používá pro volné bruslení většinou jednu z ploch, několikrát se ale současně jezdilo na obou hřištích. Další variantou je Sport Aréna v Třemošné, trochu dál už je to přece jen na Zimní stadion v Rokycanech.

Lochotín – každý den na brusle

Deník představuje, co tyto stadiony nabízí, zároveň srovnává některé nabízené služby arén.

V nabídce volného bruslení je jednoznačně nejlepší hala na Lochotíně. Kromě pondělí se dá bruslit prakticky každý den, o víkendu většinou dvakrát denně. Je ale potřeba sledovat internetové stránky, časy se operativně dost často mění. To ČEZ Aréna se může pochlubit pravidelností – ve středu, sobotu a neděli je vždy ´zabukovaná´ hodina a půl. Třemošná a Rokycany takový luxus nenabídnou. V Rokycanech je pravidelná jen neděle, vždy od pěti do půl sedmé večer. V Třemošné je volné bruslení pouze nárazově. „Záleží to na tom, jak je volná ledová plocha. Někdy není ani jednou, o prázdninách jsme ale schopni volné bruslení nabídnout každý den,“ upozorňuje Stanislav Erben z třemošenské Sport Arény.

Ceny jsou při veřejném bruslení na všech plochách přijatelné. Prim si drží ČEZ Aréna, v malé hale bruslí dospělí za 15 korun, na ostatních kluzištích je základní sazba 30 korun. Samozřejmostí je i ostření bruslí, to je nejlevnější v rokycanské hale (40 korun), vlastně nonstop službu drží na Lochotíně.

ČEZ Aréna je příjemná klimaticky, v hale je kolem 10 stupňů Celsia, zatímco v Třemošné a na Lochotíně se drží teploty jen těsně nad nulou, a to i v době, kdy je mimo halu teplota vzduchu nad desíti stupni. Na Lochotíně to ´doháníˇ příjemně vytopená šatna. V Rokycanech je i díky konstrukci haly teplota uvnitř téměř stejná jako venkovní. „Rozdíl bývá maximálně jeden až dva stupně,“ upřesňuje Vladislav Bejček, správce rokycanského stadionu.

Třemošná láká na 1200 korun

Na ledové plochy se ale nechodí jen kvůli volnému bruslení, prim při využití kluzišť mají pochopitelně hokejové týmy a také party amatérů, které si jdou jen tak zahrát.

Nejlákavější cenu lze objevit na třemošenských webovkách. Hodina ledu po půl jedenácté večer se dá objednat za 1200 korun! „Je to tak. V nejvytíženějších časech pak stojí hodina 2600 korun. Výhodou je, že se dá u nás s cenou hýbat,“ láká Erben. Podobnou možnost mají i v Kooperativě na Lochotíně. Městské stadiony v Plzni a Rokycanech mají jednotné sazby. Trochu překvapivě nelze najít rozpis s využitelností haly v ČEZ Aréně.

„Opravdu ho nenajdete. Máme moc mužstev, rozpis se mění permanentně. Je lepší zavolat,“ vysvětluje Jana Pernglauová. Ostatní stadiony mají podle rozpisů na netu dost plno. „Skulinka se občas objeví ve čtvrtek kolem 21. hodiny, někdy v sobotu večer,“ prozrazuje Vladislav Bejček z Rokycan.

Bruslaři v Plzni nemusí smutnit, ani až přijde opravdové jaro. Jen stačí vyměnit nože za kolečka. „Na jedné z ploch od května připravíme inlajnový povrch,“ prozrazuje Marcela Sedláčková.

Kooperativa aréna, Studentská ulice

stadion
- k dispozici jsou dvě ledové plochy s rozměry 28x58 metrů
- do ochozů se vejde 225 diváků

volné bruslení
- každý den kromě pondělí, časy se ale mění
- cena 30 korun, děti 20 korun

služby
- broušení bruslí – 60 korun, u nových zaplatíte 80 korun
- půjčení bruslí – 50 korun

pronájem ledu
• 1 hodina – 1650 až 3100 korun
• 90 min. – 2500 až 4650 korun

hodnocení Deníku
+ nabízí jasně největší počet hodin vymezených pro veřejné bruslení, někdy se využijí obě plochy. Přímo u haly staví MHD
– v hale je příliš velká zima

www.zimnistadionplzen.cz

ČEZ Aréna, Štefánikovo nám.

stadion
- plocha v hlavní hale 28x60 metrů, ve vedlejší 28x58 metrů
- kapacita velké haly je 8236 diváků, malé haly 200 diváků

volné bruslení
- pravidelně: středa 18.30 – 20.00, sobota 10.00 – 11.30, neděle 14.30 – 16.00
- cena: 15 korun, děti 6 – 15 let 10 korun, děti do 6 let zdarma

služby
- broušení bruslí – 50 korun

pronájem ledu
- 1 hodina – velká hala: 2622 Kč, malá hala: 2280 Kč

hodnocení Deníku
+ příznivá cena za veřejné bruslení bruslení, příjemná teplota v hale
– na webu chybí rozpis ledů

www.hcplzen.cz

Sport Aréna, Třemošná

stadion
- k dispozici je jedna ledová plocha s rozměry 28x58 metrů
- do ochozů se vejde 150 diváků

volné bruslení
- nárazově, nejbližší termíny jsou v sobotu 14. 1. a v neděli 15. 1.
- cena: 30 korun, děti do 130 cm zdarma

služby
- broušení bruslí – 50 korun, velmi tupé 60 korun

pronájem ledu
- 1 hodina – 1200 Kč (po 22.30 hod.) až 2600 Kč

hodnocení Deníku
+ příznivá cena za pronájem plochy, navíc lze ještě domluvit případnou slevu
– veřejné bruslení nemá pravidelné termíny

www.sport-arena.cz

Zimní stadion, Rokycany

stadion
- k dispozici je jedna ledová plocha s rozměry 27x57 metru
- do ochozů se vejde 2000 diváků

volné bruslení
- v neděli od 17 do 18.30 hodin, když je volno, tak i každou sobotu
- cena: 30 Kč, doprovod 10 Kč

služby
- broušení bruslí – 40 korun

pronájem ledu
- 1 hodina – 2360 Kč

hodnocení Deníku
+ levné broušení bruslí
– větší vzdálenost od Plzně, malá nabídka veřejného bruslení, pouze pevná cena za pronájem bez možnosti slevy

www.zimnistadion.rokycany.cz