Nově vytvořená koalice stran ODS a TOP 09 zahájí kampaň v den 52. výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa, tedy v pátek 21. srpna v Plzni. „Plánujeme do ní investovat maximálně 1,5 milionu korun,“ sdělila krajská manažerka TOP 09 Eva Šafránková. Podle Michala Šaška z ODS se strana soustředí kvůli riziku koronaviru na on-line kampaň. „Už v létě jsme natočili medailonky kandidátů. Plánujeme ale také rodinná setkání v regionu,“ shrnul Šašek.

Poslední srpnový týden se do boje o voliče zapojí bývalý hejtman Josef Bernard na kandidátce Starostů a nezávislých (STAN) s podporou Zelených, PRO Plzeň a Idealistů. „Už v průběhu srpna uskutečníme některé akce. Chceme se rozjet do kraje a potkávat se s lidmi. Proto uspořádáme například akci S Pepou Bernardem na pivo či výjezdy na kolech,“ řekl tajemník STAN Václav Cinádr.

ČSSD odstartuje boj o hlasy 29. srpna na Lobezských loukách v Plzni, kampaň ukončí na svatého Václava na Šídlovském rybníku a vloží do ní zhruba 1, 5 milionu korun. „Kampaň bude mít tři bloky venkovní s billboardy a reklamami, on-line na webu a sociálních sítích a pak kontaktní část. V každém okrese plánujeme udělat akce nejen pro rodiny,“ popsal tajemník sociálních demokratů David Zrostlík.

Výstava mobilních telefonů v Železné Rudě.
VIDEO: V jediném muzeu v ČR uvidíte mobil s podpisem Schumachera i z Matrixu

Do přesvědčování voličů se už pustila Koalice pro Plzeňský kraj v čele se současnou náměstkyní hejtmana Ivanou Bartošovou. „Oficiálně ale kampaň zahájíme 28. srpna,“ informoval tajemník Jan Novák.

Piráti zahájili kampaň koncem června a chystají se propagovat v Pirátském autobusu. „Rozpočet na kampaň je nyní půl milionu,“ konstatoval Miroslav Mašek.

V letním areálu Pod Kaštany v Dnešicích spustí 29. srpna svoji kampaň komunisté. Uskuteční se tam setkání občanů. „Akci doplní kulturní vystoupení a program pro děti. Kampaň bude probíhat rovněž individuálně na základě iniciativy jednotlivců s roznosem volebních Haló novin a v závěru i skládačky s představením lídra a hlavních kandidátů z čela kandidátky,“ řekl mluvčí krajské KSČM Jan Rejfek.

Kampaň hnutí ANO zatím nezačala. Krajský manažer Michal Marek podrobnosti nesdělil. „Nyní nebudeme zveřejňovat částku vyčleněnou na kampaň,“ řekl.

Po tomto muži pátrají plzeňští kriminalisté.
Kriminalisté pátrají po pachateli pokusu o znásilnění

Kolik strany zaplatí za kampaň

Česká pirátská strana 500 tisíc korun
ČSSD 1,5 milionu korun
Josef Bernard a STAN 2 miliony korun
Koalice pro Plzeňský kraj 1,4 milionu korun
KSČM 750 tisíc korun
ODS a TOP 09 1,5 milionu korun