V Myslince na severním Plzeňsku byli lidé u uren v sobotu proto, že tamní zastupitelé včas neodevzdali kandidátní listinu. „Nijak nám nevadí, že místo minulého termínu máme volby až teď. Sice nemůžeme být doma s rodinami, ale to bychom nebyli ani v řádném termínu,“ řekla předsedkyně volební komise v Myslince Blanka Franková.

„Malinko se tu nudíme, ale aspoň to tu na úřadě trošku poklidíme,“ dodala s úsměvem Franková. Podle jejích slov si někteří lidé ani nevšimli, že jsou u nich volby později než v ostatních obcích.

A jak volby v Myslince dopadly? Na prvním místě skončil Ladislav Černý. Hned za ním byl Pavel Pěchouček a na třetím místě Renáta Časalová. Všichni za sdružení Nezávislá Myslinka.

Volby byly v sobotu také v Nezdicích. Tamní totiž v řádném termínu nedali dohromady kandidátku. „Naštěstí si místní uvědomili, že je nutné, aby někdo obec vedl, a kandidovali. Volit ale většina přišla až v podvečer, kdy se vrátili z pochodu, který byl nedaleko naší obce,“ řekla předsedkyně poroty v Nezdicích Jana Štruncová.

Tamní volební komise skládající se ze samých žen byla raději, že jsou volby později. „Bylo to rozhodně výhodné. Místo dvou dnů jsme zde museli sedět jen jeden,“ uvedla Zdena Áblová.

V Nezdicích na prvním místě skončil Václav Tikal s téměř devatenácti procenty hlasů. Druhá byla s necelými šestnácti procenty Hana Bouchnerová a s šestnácti a půl procenty obsadila třetí místo Boleslava Pilcová.