Galerie, která by měla prezentovat hlavně české umělce, muzeum rodiny Škodů a také tetovací salon obsadí vodárenskou věž, resp. budovu s ní stavebně propojenou v Pražské ulici 19.

Prostory dostal do nájmu Atelier Vetengl. „Po podepsání smlouvy s městem ale bude ještě nějaký čas trvat, než všechno upravíme a otevřeme,“ poznamenal Miloš Vetengl.

Zájemců o prostory bylo více, vítěz však nabídl radnici nejvyšší nájem. „Asi čtyřikrát vyšší než ostatní. Bude platit více než tisíc korun za čtvereční metr ročně,“ uvedl radní města David Šlouf (ODS). Právě to a také náplň využití přesvědčila majetkovou komisi a poté i městskou radu.

Den ve vzduchu s Plzeňským krajem na letišti v Plasích. Bavarian Bücker Formation – Skupinové létání historických letadel Bücker Bü-131 Jungmann
OBRAZEM: Na nebi se předvedly stíhačky i legendární dvouplošník

A kdo neuspěl? Například Junák se zřízením skautského institutu nebo průkopník českého triatlonu Václav Vítovec, který chtěl vybudovat v historických prostorách Muzeum triatlonu. „Mám unikátní archivní věci, které tu mohly být vystaveny,“ řekl Vítovec s tím, že je zklamán přístupem radnice upřednostnit nájemce s komerčním nájmem.

Podle Miloše Vetengla ale má být právě tetovací studio jakýmsi magnetem pro mladé lidi a zárukou, že objekt nebude jen strohým muzejním a galerijním prostorem.

Pronajaté prostory zabírají kolem 260 čtverečních metrů v prvním a druhém nadzemním podlaží. V samotné vodárenské věži je vstup do pater nebezpečný a nejprve se bude muset rekonstruovat celé schodiště.

Instalace nových pylonů památníku Díky, Ameriko!
Památník měl být Vítězným obloukem, říká architekt Soukup