O konečném návrhu jízdních řádů informoval Deník Jindřich Šedivý z odboru dopravy Krajského úřadu Plzeňského kraje. Asi nejvíce novinek se podle něho chystá na trať Plzeň – Žatec. „Přibude například nový vlak, který pojede časně ráno, ve 4.55 hodin z Plzně, v Mladoticích bude mít přípoj do Kralovic, kde zase čeká přípoj do Rakovníka. Vlak v 6.19 z Plzně do Plas nepojede v neděli a nově bude zaveden víkendový přípoj z Plas do Kralovic, který bude navazovat na vlak odjíždějící z Plzně v 8.05 hodin. A konečně spoj ve 14.19 z Plzně pojede denně, zatímco ten v 15.05 jen v pracovní dny,“ řekl Šedivý.

Kralovice budou dostupnější

Změny na trati Rakovník – Mladotice zase potěší všechny, kteří se z Mladotic potřebují o víkendu dostat do Kralovic. „Náhradní autobusy v 7.53 z Mladotic a v 6.33 z Kralovic sice nepojedou v neděli, ale po oba dny zato přibudou nové z Mladotic v 9.38 a v 8.25 z Kralovic zpět. Kralovice tak budou dopoledne o něco dostupnější,“ pokračoval.

Překvapeni by mohli být i cestující na trati Nýřany– Heřmanova Huť. „Ta je jednou ze tří v regionu, kde dojde k nahrazení pozdního večerního nebo brzkého ranního spoje autobusem. V období snížené poptávky po přepravě tak cestující nepřijdou o málo využívané spojení, pouze pojedou autobusem na vlakovou jízdenku,“ podotkl Šedivý. Autobusy nahradí vlaky, které z nýřanské stanice odjíždí ve 21.36 a ve 23.13 a zpět z Heřmanovy Huti ve 22.10 a 23.33 hodin.

Změny? Budou v prosinci

Změny jízdních řádů by měly v platnost vstoupit 9. prosince tohoto roku. „Upozorňujeme, že se jedná o finální návrh, ale konečná verze jízdního řádu se může odlišovat v případě změn nebo oprav,“ řekl ještě Šedivý.

K návrhu je totiž možné podat i připomínky, které se ale musí týkat výhradně časových údajů u osobních a spěšných vlaků. Více o tom, jakou formou připomínku podat, se dozvíte na internetových stránkách krajského úřadu, na nichž je uveřejněný i kompletní návrh jízdních řádů s jednotlivými traťovými tabulkami. Připomínky lze zasílat do konce měsíce srpna.