Například do Řezna a zpět bude možné jet už za 80 korun na osobu. Až měsíc platnou zpáteční jízdenku do Norimberka pak bude možné sehnat za 1260 korun na osobu. Cesta do Mnichova zpět pak vyjde na 1400 korun.

„Od 9. prosince zavádíme nové zpáteční jízdenky Nürnberg Special a München Special. Platí ve druhé vozové třídě vybraných spojů. Mezi Plzní a Norimberkem vyjdou na 46 eur a Plzní a Mnichovem na 51 eur,“ uvedl mluvčí Českých drah Radek Joklík s tím, že jízdenku si lze koupit v Plzni buď přímo za eura nebo za koruny podle čerstvého kurzu. Speciály do obou měst pojedou už z Prahy. Z ní bude možné jet do Mnichova a zpět za 56 eur a do Norimberka za 46 eur. Takovou sumu zpravidla stojí jen jedna cesta. Nově bude možné se za cenu jedné jízdenky i vrátit a to dokonce až za měsíc od odjezdu z ČR.

Mnichovské trhy lákají Čechy spíše minimálně. Jsou jen na hlavím náměstí, které je ale malé a nestačí náporu lidí, kteří buď v několikamilionovém Mnichově žijí, nebo tam na trhy jezdí. Kdo tam před Vánoci jede, vesměs využívá nákupních zón než trhů.

Norimberské trhy patří k největším ve světě. Ročně je navštíví až dva miliony lidí.Na rozdíl od Mnichova se ale donorimberských ulic lidé vejdou.Letos začaly už 30. listopadu. „Jezdím tam kvůli atmosféře, protože tam jsou jednotné stánky a v nich vyloženě jen vánoční výzdoba a tradiční občerstvení od svařeného vína po vyhlášený norimberský perník. Žádné hadry, žádná elektronika. skutečně to vypadá moc hezky,“ uvedl Martin Kuhajda z Plzně, který jezdí do Norimberka každým rokem. V Řeznu jsou trhy menší, ale podle oborů rozdělené na více náměstíček. Někde jsou řezbáři, jinde zpracovávají ozdoby z kůže či slámy a podobně. Řezno je navíc mimořádně hezké historickém město.

Lidé z Plzeňského kraje se na ně mohou vydat s jízdenkou Regionet+DB za 200 korun na osobu nebo za 400 korun pro pět osob. Tyto jízdenky platí jen v den vydání, a to jen v osobních a spěšných vlacích. Pro obyvatelé z jiného regionu se do Řezna vyplatí jet v sobotu či neděli a využít jízdenek SONE + DB. Slouží mezi všemi českými městy a Řeznem a jsou za 230 na osobní a spěšné vlaky a za 490 pro rychlíky a expresy.

REGIONet + DB Jízdenku REGIONet pro Plzeňský kraj je jízdenka platná v den nákupuve všech osobních a spěšných vlacích na území kraje a v nejbližším okolí. Do německého příhraničí jemožné ji získats rozšířením +DB. Paklze cestovatvelmi levně ze všech stanic Plzeňského kraje až do Řezna. (• 200 Kč pro jednu osobu bez ohledu na věk • 400 Kč pro 2 – 5 osob bez ohledu na věk)

SONE + DB S víkendovou jízdenkou SONE pro rodiny s dětmi i skupiny dvou cestujících je možné cestovat s rozšířením + DB až do Řezna levně z celé České republiky. Platí pouze v den výdeje a to v sobotu nebo v neděli ve verzi pro osobní a spěšné vlakyi ve verzi s rozšířením pro rychlíky a expresy. Na SONE+ mohou cestovat dva dospělí a až tři děti mladší 15 let. SONE+DB pak platí i na Německém území v příhraničí. (• 230 Kč pro osobní a spěšné vlaky • 490 Kč pro rychlíky, expresy a osobní a spěšné vlaky)

München Spezial a Nürnberg Spezial Pro cesty do Mnichova a Norimberku je možné z Prahy nebo z Plzně využít nabídku München Spezial a Nürnberg Spezial, která platí ve 2. vozové třídě vybraných spojů. Jízdenky se vydávají jako zpáteční a mají platnost jeden měsíc. (• Praha – München a zpět … 56 EUR • Plzeň – München a zpět … 51 EUR • Praha – Nürnberg a zpět … 46 EUR • Plzeň – Nürnberg a zpět … 41 EUR)

Jízdenka Nürnberg Spezial platí od 9. 12. v těchto spojích: odjezd Praha 5.16, 9.16*, 13.16, 17.16*; odjezd Plzeň 7.00, 11.00*, 15.00, 19.00*; příjezd Norimberk10.09, 14.21*, 18.09, 22.21*; (*u tohoto spoje je nutné přestoupit ve Schwandorfu)

Jízdenka München Spezial platí od 9. 12.v těchto spojích: odjezd Praha 5.16*, 9.16, 13.16*, 17.16; odjezd Plzeň 7.00*, 11.00, 15.00*, 19.00;příjezd Mnichov11.16*, 15.19, 19.19*, 23.21 (*u tohoto spoje je nutné přestoupit ve Schwandorfu)