Konec oprav byl původně plánovaný na úterý 4. června, nakonec se ale ukázalo, že to nebude stačit. Podle aktuálních informací Správy železnic bude oprava poškozeného úseku trvat do 20. června, přesný termín ale bude záviset na postupu opravných prací.

Cestující tak musí počítat s cestou autobusem, mění se i jízdní řády u rychlíků, které provozují České dráhy. Ty zavedly náhradní dopravu mezi Plzní a Nepomukem pro všechny své rychlíkové spoje linky R11 Bezdrev a Rožmberk i spěšné vlaky do Strakonic. „Spoje náhradní autobusové dopravy budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. Upozorňujeme cestující, že spoje náhradní autobusové dopravy ve směru na České Budějovice budou ze stanice Plzeň-Hlavní nádraží vyjíždět oproti pravidelnému jízdnímu řádu přibližně o 30 minut dříve. Naopak spoje od Českých Budějovic budou do Plzně přijíždět přibližně o 30 minut později,“ uvedl za České dráhy Filip Medelský.

Informace o výluce najdou cestující v dotčených stanicích, v aplikaci Můj vlak a na webu Českých drah. (výlukový jízdní řád vlaků Českých drah najdete ZDE)

U osobních vlaků, které provozuje Arriva, je na její lince z Pňovan do Horažďovic zavedena náhradní autobusová doprava v úseku Plzeň-Jižní předměstí – Plzeň-Hlavní nádraží – Starý Plzenec (výlukový jízdní řád vlaků Arrivy najdete ZDE)