Vlaky mezi Blovicemi a plzeňským Koterovem nebudou jezdit nepřetržitě až do středy. Ve čtvrtek na tuto výluku naváže další, jednodenní, a poslední omezení čeká cestující v pondělí 17. září.

Podle Pavla Hally, mluvčího plzeňské SŽDC, se stavbaři v rámci prací kromě jiného vrátí také do Šťáhlav, kde už v květnu rekonstruovali a modernizovali nástupiště. Tentokrát je čeká železniční přejezd. „Jeho oprava si vyžádá také uzavírku pozemní komunikace," upozorňuje cestující, řidiče i obyvatele Halla.

Další práce jsou už většinou údržbářské. „V celém úseku se chystáme upravovat geometrickou polohu koleje včetně doplnění kolejového lože, dále dojde na čištění kolejového lože v několika úsecích, broušení a navařování výhybek a na běžné údržbové práce na železničním svršku, trakčním vedení a zabezpečovacím zařízení," popsal Halla.

Během každé z výluk nahradí všechny spoje autobusy. „V případě výluky od neděle do středy a ve čtvrtek pojede náhradní doprava za rychlíky v úseku Plzeň, hlavní nádraží-Blovice, za osobní vlaky v úseku Plzeň-Koterov-Blovice a za spoje Plzeňské linky v úseku Blovice-Plzeň, hlavní nádraží," uvedla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Během výluky v pondělí 17. září pak autobusy nahradí osobní vlaky mezi Nepomukem a Blovicemi a rychlíky mezi Nepomukem a Nezvěsticemi a opačně.

„Podrobnější informace získají cestující ve vyhláškách zveřejněných v železnič-ních stanicích a zastávkách nebo od zaměstnanců ČD v pokladnách či ČD Centru. Jsou také k dispozici na webu www.cd.cz ve složce cestování vlakem – výluky tratí. Pro dotazy slouží i Kontaktní centrum ČD s telefonním číslem 840 112 113," dodává Pistoriusová.

Tři výluky  trati Plzeň - Nepomuk

Nepřetržitá výluka v úseku Blovice–Plzeň-Koterov je naplánována od neděle 9. září (od 8:00 hodin) do středy 12. září (do 18:00 hodin).
Na tuto výluku bezprostředně naváže další, která se ve stejném úseku uskuteční ve čtvrtek 13. září v době od 8:00 do 18:00 hodin.
Další jednodenní výluku, tentokrát v úseku Nepomuk-Blovice, naplánovali železničáři na pondělí 17. září od 8:00 do 14:00 hodin.