„Některé úseky musíme uzavírat do doby, než se podaří zlikvidovat například popadané stromy přes silnice nebo vyprostit uvízlé kaminony,“ potvrdil ředitel Krajské správy údržby silnic lzeňského kraje Stanislav Liška. To byl včera případ například u Babylonu na Domažlicku. Na očekávanou námrazu teď rozbředlých silnic jsou podle něj cestáři vyzbrojeni štěrkodrtí nebo posypovou solí.

Od včerejšího rána měla problém se stromy popadanými přes koleje i železnice. Vlaky kvůli nim ráno nejezdily mezi Planou u Mariánských Lázní a Tachovem a ze Starého Sedliště na Tachov nešlo kvůli situaci na silnicích zavést ani autobusovou dopravu. „Mezi Chodovou Planou a Planou u Mariánských Lázní byl kvůli stromu padlému na trakční vedení provoz vlaků omezen, projížděly sníženou rychlostí se staženým sběračem a nabíraly zpoždění o pět až deset minut,“ potvrdila regionální mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Odpoledne se podařilo obnovit provoz na trati Plzeň - Domažlice - Furth im Wald, kudy mohly znovu začít projíždět mezinárodní rychlíky.

Podle meteorologů bude mrznout v příštích dnech zejména v noci a čekají nás dešťové i sněhové přeháňky. „Čtvrteční teploty se budou pohybovat mezi minus třemi stupni Celsia až nulou, v noci mohou klesnout v kraji až k minus sedmi stupňům Celsia,“ potvrdila meteoroložka Petra Opatrná. Koncem týdne se přidá i čerstvý severozápadní vítr a budou se vytvářet sněhové jazyky.