Soutěž, jíž se účastnilo na pět stovek studentů z celého světa, se konala v americké Filadelfii. Lenka Marková získala v kategorii obuvi a doplňků jednu ze tří nejvýznamnějších cen, cenu Jerome Dreyfusse – tříměsíční stáž v Paříži u designérů Julie Perrin a Jerome Dreyfuss pracujících pro firmu Hermés.

„Tématem letošního ročníku soutěže bylo Unikátně netrendy. Kromě bot jsem ještě ve stejném provedení zhotovila i dámský korzet,“ prozradila Marková. Z výhry má obrovskou radost, pracovat u Jeronyma Dreyfusse je totiž velkým snem mnoha designérek. „Jeho kabelky jsou jedny z nejdražších na světě,“ říká Marková.

Gratulovat si může ale i její spolužačka Lenka Karasová z druhého ročníku, která se dostala do finále v oděvní kategorii se svou kolekcí inspirovanou tradiční slovenskou výšivkou. „Modely byly zhotovené z čistého hedvábí a motiv výšivky byl přetransformován do plošného textilního tisku,“ říká o své kolekci Karasová. Řemeslnou kvalitu netradičních šatů s tradiční tematikou podtrhla technika ručního vrapování a ručně vyšitých motivů. Obě dívky postoupily z celkového počtu 500 účastníků mezi 42 nejlepších, což je obrovský úspěch.