„Podpora může směřovat například do projektů Evropského hlavního města kultury 2015 nebo k mládežnickému sportu,“ prohlásil primátor Martin Baxa. Majitel Viktorie Tomáš Paclík řekl, že jde o výraz poděkování městu. „I díky němu jsme úspěšní, staví pro nás stadion téměř za půl miliardy. Teď jsme vydělali peníze, a tak chceme přispět my,“ vysvětlil Paclík.

O tom, kam peníze nakonec půjdou a o jakou sumu se jedná, odmítá majitel mluvit. „Budeme o tom jednat s městskou radou, mělo by to určit spíš město,“ dodává Paclík s tím, že smyslem je přispět na něco, co ´může sloužit všem lidem ve městě.´ „Pochopitelně bychom byli rádi, kdyby se to týkalo sportu, ale předesílám, ne profesionálního. Zatím nevím, jestli se dohodneme na 10 nebo 15 milionech, bude záležet na projektu. Ale jednoznačně vylučuju, že bychom chtěli tyto peníze na rekonstrukci stadionu,“ odmítá olomoucký podnikatel.

Podle technického náměstka primátora Petra Runda by byla investice Viktorky přímo do stadionu komplikovaná. „Šlo by to zřejmě udělat tak, že by zastupitelé přijali od Viktorie dar, který by se přidělil magistrátnímu odboru investic,“ připustil Rund. Jenže tímto směrem peníze nepotečou.

Stadion ve Štruncových sadech rekonstruuje město za zhruba 360 milionů korun. Za tyto peníze se už posunul trávník k hlavní tribuně, zrušila atletická dráha a vyrostly dva boční ochozy pro diváky. Ještě do konce roku se dokončí tribuna u Brány borců.

Plzeňské Viktorii se letos, kdy klub slaví sto let od založení, nevídaně daří. Na jaře získala premiérově ligový titul, poté se dostala do nejprestižnější klubové soutěže a nyní si zahraje i s nejlepším klubem planety FC Barcelonou.