Už v úterý večer odehraje tým Pavla Vrby poslední duel podzimní sezony. Vpražském Edenu jej vzávěrečném zápase základních skupin Ligy mistrů vyzve slavný AC Milán.

Znovu se bude hrát o prestiž, velké peníze, Plzeň si chce definitivně zajistit start vjarní části Evropské ligy. Ale příznivci Viktorie by si měli najít cestu na tribunu nebo aspoň před televizi ještě zjiného důvodu. Úterní rozlučkou opravdu hodně věcí končí a těžko se budou opakovat. Na druhou stranu může být předzvěstí dalších dobrodružství.

Tak co tedy končí a zároveň začíná? Viktoria i její fandové se rozhodně loučí sLigou mistrů, přes AC Milán se už do vyřazovacích bojů prostě nemohou dostat. Pohádková jízda začínající vvArménii vedla přes známý Trondheim a Kodaň, aby nakonec zavedla Horvátha a spol. až kvelkoklubům zMilána A Barcelony. „Člověk si na to rychle a rád zvykne. Ale uvědomuju si, že je to výjimečné. Proto se na Milán těším. A doufám, že to není všechno,“ dodává příznivec Viktorie Martin Kovář.

Nejspíš ne. Pokud se Borisov nedostane zázračně před Viktorii, budou na jaře plzeňští fotbalisté na jaře pokračovat vevropských pohárech. I když ´jen´ vEvropské lize.

Končí nejspíš spanilé jízdy tisíců fanoušků po Evropě. Téměř pěti a sedmitisícová podpora na San Siru a Nou Campu se stěží bude opakovat. „To byly úžasné zážitky, jsem rád, že jsem u toho mohl být,“ svěřil se Marek Slavík . Ten nevylučuje ani výjezd na vyřazovací část Evropské ligy. „Když by dostali třeba Schalke, tak bych rád jel. Také by záleželo na počasí, přece jen se hraje vúnoru,“ přemítá Plzeňan . Je faktem, že vEvropské lize jsou přece jen týmy druhého sledu – snad nejzářivěji působí Atlético Madrid nebo Udinese.

Fotbalisté i fanoušci se v úterý definitivně (doufejme) loučí spražským Edenem, večer by měli vpražském vyhnanství sehrát poslední ´domácí´ zápas. A rozlučka by měla být pořádně bouřlivá. „Neměl jsem radost, když se rozhodlo, že Viktorka musí hrát vEdenu, ale musím uznat, že tu byla vždycky výborná atmosféra. Teď si to užijeme sMilánem a pak šup do Štruncáku,“ těší se Jiří Pavlis.

Městský stadion vPlzni bude od začátku příštího roku připravený, definitivní ano kpořádání pohárových duelů musí dát ještě UEFA.

Co také nejspíš končí, je stálé složení jedenáctky, která vykopala historické úspěchy. Vzimě může odejít Jiráček, Pilař, Limberský, hráčské dny se neúprosně zkracují i kapitánu Horváthovi. „To je důvod pro mě, abych ještě do Edenu vyrazil. I když se mi jinak tolik nechce,“ prozrazuje Karel Vlach. Pokud ale někdo ze jmenovaných odejde, může to být velkou šancí prokousat se do základu pro nadějné mladíky Daridu, Horu nebo Ďuriše.

Důvodů ktomu, proč ještě jednou navštívit Eden, se našlo dost. Ani ti, kteří se nedostanou do arény, nemusejí zůstat doma u televizí. A mohou si užít společného fandění. Tentokrát ne ale na náměstí, ale vprostorách restaurace Na Spilce. Fanoušci budou mít kdispozici v prostorách restaurace hned šest velkoplošných projekčních pláten. Program začíná vosm večer, zápas startuje ve 20.45 hodin.