Příznivce červenomodrých sem totiž nalákal večerní mač Ligy mistrů, v němž viktoriáni nastoupí proti nejlepšímu mužstvu planety - Bayernu Mnichov.

Centrum bavorské metropole už brzy odpoledne zaplavily fandové v klubových dresech a šálách. Po prohlídce mnichovské radnice a uliček v okolí Mariánského náměstí zašli na pivo do vyhlášené pivnice Hofbräuhaus. Přestože se sem vejde více než tisíc hostů, nebylo vevnitř ke hnutí. „Radnici i operu jsem už viděla. Chtěla jsem se někam posadit a dát si pivo, ale všechny židle jsou obsazené. V tomhle počasí se půjdu schovat do nějaké jiné hospody, " smutnila Plzeňanka Andrea Šejbová.

Naopak ochutnat pivo „matky" bavorských hospod mohli plzeňští Alkoturisté. „Pivo je výborné, objednali jsme si tuplák Weissbier," přiznal jeden ze členů Alkoturistů Karel Valach.

Drtivá většina fandů dala přednost návštěvě centra Mnichova. Někteří litovali, že nestihnou prohlídku Olympijského parku a BMW světa a muzea. „Asi to nevyjde, protože mám velkou žízeň. Jdeme někam do hospody," navrhl Martin Kastl.