Úplnou radost vycházející hvězdě Viktorie ale zkazila branka nizozemského kanonýra ve službách Schalke Huntelaara čtvrt hodiny před koncem zápasu.
Tak takhle vypadala domácí premiéra v Evropské lize, v nově otevřeném stánku ve Štruncových sadech.

Plzeň si mohla užívat příjezdu takové hvězdy, jako je Raúl Gonzales, zažila i velké srocení stovek fanoušků německého týmu na náměstí Republiky a potom jejich přesun do Štruncových sadů. „Každopádně to bude složité. Nebude jednoduché tady vyhrát,“ věděl příznivec modrých Greg.

To Zdeněk Háj viktoriánům proti favorizovanému soupeři hodně věřil. „Myslím, že Viktoria ukázala svoji sílu v Lize mistrů. Přes Schalke by projít mohla,“ doufal natěšený příznivec Plzně.

Nad Štruncovými sady přelétával vrtulník, bezpečnost hlídaly společné hlídky českých a německých policistů.

Na tribunách se neukázaly desítky věrných fanoušků Viktorie, odradila je vysoká cena lístků. I proto Viktoria na poslední chvíli rozdávala vstupenky některým školám. „Raději jsem zůstal doma,“ oznamoval Roman Bakala, vůdce Pfans.

Kotel Schalke sice postrádal rachejtle, které musel odpalovat před vstupem do ochozů, přesto v prvních minutách domácí příznivce povzbuzováním jasně převyšoval.

„Od desáté minuty se to ale zlomilo a bylo to fandění, na které jsme zvyklí,“ přemítal na tribunách Martin Sokol.

Viktoria i po vedoucím gólu dál hrozila, vytvořila si několik dalších šancí, ale do zdárného konce už žádnou nedotáhla. Hlavně příležitosti Pilaře a Petržely volaly po gólu.

I Schalke ale nebylo bezzubé. V 50. minutě ještě Huntelaarův pokus brankář Čech dobrým vyběhnutím zlikvidoval, ale v 76. minutě už se nejdražší hráč německého celku z dorážky prosadil a převážil postupové šance mírně na stranu bundesligového týmu.

„Po prvním gólu jsme měli i další šance, které jsme bohužel nevyužili, a soupeř nás potrestal,“ litoval zahozených příležitostí Václav Procházka, staronová tvář v plzeňské sestavě.

Viktoria však opět ukázala, že se může měřit s nejlepšími celky a před odvetou, která se hraje příští čtvrtek od 21.00 v Gelsenkirchenu, rozhodně nemusí skládat zbraně. Do dalekého Porýn ji pojede podpořit tisíce fanoušků.