Od pátku do neděle se v krajské metropoli představily stovky cvičenců z celé republiky. Sokolové se přihlásili do projektu Evropského hlavního města kultury 2015 s myšlenkou propojit kulturu s pohybovými aktivitami.

V sobotu proběhla na plzeňském náměstí Republiky přehlídka pódiových vystoupení malých celků. I přes nepříznivé počasí bylo publikum poměrně početné. V odpoledních hodinách se počet návštěvníků vyšplhal podle moderátorky celé akce Moniky Moravcové ke dvěma stovkám. „Publikum je výborné, opravdu skvělé. I v dešti stáli návštěvníci pod deštníky a podporovali jednotlivá vystoupení. Jednou rukou drželi deštník, druhou rukou se snažili tleskat, byli opravdu báječní," chválila moderátorka.

Na sobotní akci se přišla podívat také Jana Boudová. „Vystoupení jsou moc hezká, především ta s malými dětmi. Je vidět, že jsou opravdu šikovní," uvedla návštěvnice.

Jednotlivé bloky vystoupení se během dne prolínaly. „Přijeli jsme z Klatov s představením Na křídlech mých snů, které mělo premiéru v klatovském divadle. Jedná se o art dance. Musím pochválit plzeňské publikum, které nás během tance moc podporuje," řekla účastnice sobotního programu Denisa Bulínová. „Během celého dne se představila spousta tanečních skupin. Účastníky jsou většinou jednoty Sokola nejen z Plzně, ale přijeli třeba také cvičenci z Brna nebo Záběhlic," upřesnila moderátorka.

Cvičily všechny věkové kategorie. „Během celého dne se představily děti od dvou let až po seniorky ve věku od 65 do 78 let, které dokázaly, že je pohyb baví v každém věku. Myslím, že pro veřejnost je to ukázka toho, že pokud se s pohybem začne už v dětství, tak ta láska k tomu pohybu trvá až do seniorského věku," doplnila Moravcová.

Andrea Pánková