Moc si jich o letošních prázdninách neužili, a tak si to teď snaží vynahradit. Koupaliště byla v obležení. Například do vody dobřanské Kotynky si to jen za sobotu zamířilo 800 lidí. Koupání lákalo děti i dospělé a všichni si je náležitě užívali.

„Jsme rády, že je konečně hezky a můžeme se koupat. Jenom je smutný, že až na konci prázdnin. Když máme konečně koupaliště, tak skoro celé léto prší,“ říkaly například kamarádky Kačka Mafková a Bára Málková. Dospělým plavcům sobotní návštěvu dobřanského koupaliště zpříjemnila ještě přehlídka barmanského umění v míchání pravých kubánských nápojů a možnost popíjet u vody studené mojito.

„Je výborné. Lenka má tedy lepší, protože ta si ho u Carlose zkoušela namíchat sama a on jí dopřál víc máty,“ konstatovala Stáňa Hrbáčková. S kamarádkou Lenkou Kladívkovou si zajely do Dobřan z Přeštic.

Zdaleka nebyli jediní přespolní návštěvníci dva měsíce otevřeného biotopu. Na kole si sem za čistou vodou zajel třeba i Martin Poslední z Plzně. Jezdí prý do Dobřan rád i za dobrým pivem. I on dal ale v sobotu přednost nabízeným míchaným nápojům, i když k nim byl trochu kritičtější. „Já jsem na pravé mojito expert. Tohle nic moc. Jednak se nerozpouští cukr, takže to máme špatnou kvalitu třtinového cukru. Rum je dobrý, jenom je ho málo. Malý panák navíc by neuškodil. Máty je málo. Kromě čerstvé limetky je tam i limetkový sirup, to je taky špatně, má být jen limetka. A dávají tam moc vody a málo ledu,“ zhodnotil Poslední. Přesto byl odhodlaný dát si drinků ještě několik a koupání si do sytosti užít.