Po odehraném koncertě v Kozolupech nejeli rovnou domů, ale zastavili se v Plzni na nádraží, zapěli a zase odjeli.

„Byl to spontánní nápad našeho fanouška Jaromíra Procházky, který s námi jezdí. Napadlo ho, že bychom mohli ještě vystoupit na náměstí Republiky. Jenže tam je špatná akustika, tak volba padla na nádraží," popisuje prvotní nápad Jiří Bláha ze sboru, který poté zařídil ostatní.

Sice se prý původně bál, že ho s nápadem jeho kolegové a kamarádi pošlou do háje, ale proti nebyl nikdo. Autobus sboristů tak v půl jedenácté večer dorazil na parkoviště před hlavní nádraží, členové vyběhli, seřadili se na schody a začali zpívat českou verzi písničky The Lion Sleeps Tonight (Lev dnes v noci spí). Lidé, kteří tou dobou čekali na vlak či jen procházeli okolo, se zastavovali a netradiční kulturní zážitek si fotili či točili na mobil.

Podobné kousky, kdy lidé spontánně zpívají na veřejných prostranstvích, jsou v Anglii či Americe, poměrně běžné, říká se jim flashmoby.

Žihelští si své spontánní plzeňské vystoupení natočili na video a za první dva dny jej na internetu zhlédla tisícovka lidí. „Pro všechny to byl obrovský zážitek, neumím si představit naše 60leté dámy, kdy jindy by si zazpívaly na nádraží," podotkl Bláha. O plánech uspořádat něco podobného třeba odpoledne za plného provozu ale příliš mluvit nechce – rozhodně se prý kvůli tomu nebude sbor domlouvat a scházet. „Pokud někdy bude znovu nálada a chuť, možná to zopakujeme. Ale kdy a kde, to netušíme," dodal žihelský moderátor, imitátor a hudebník.