A je to. Více než desetiletá vize se změnila ve skutečnost. Od dnešního rána tramvaje u Borského parku zatočí do Kaplířovy ulice a zamíří přes most k budově Fakulty aplikovaných věd ZČU a svoji pouť zakončí ve Stanici Univerzitní v těsné blízkosti Decathlonu na Borských polích.

Redaktor Deníku měl možnost projet novou trasu už o den dřív.

(video je dvojnásobně zrychleno)

Než tramvaj zabočí na koleje do Kaplířovy ulice, zastaví na nové zastávce nazvané Borský park. „Zatím funguje jen směrem z centra, stanice opačným směrem se postaví na jaře příštího roku,“ vysvětluje náměstek primátora pro dopravu Michal Vozobule. Stará konečná s točkou definitivně přestala fungovat.

JINÁ KAPLÍŘOVKA A ZIMNÍ PŘESTÁVKA

Vjezd do Kaplířovy ulice je fascinující, minimálně pro ty, kteří v těchto místech dlouho nebyli. Ulice je v křížení s Klatovskou ulicí rozšířená, zmizela brána i hradba bývalých kasáren. Poslední dny panovala velká rozpracovanost. V pátek na místě pracovaly stovky dělníků, o víkendu desítky, všude stála těžká mechanizace.

Dodělávaly se silnice, chodníky, cyklostezky, osazují se značky. Od pondělí dělníky vystřídají cestující, až do 16. února bude na staveništi zimní přestávka.

„Po celou tu dobu nebude možný přímý průjezd po Klatovské třídě z centra směrem na Litice a zároveň nebude umožněno levé odbočení z centra do ulice U Borského parku. Kaplířova ulice bude po celou tuto dobu plně průjezdná,“ doplňuje mluvčí magistrátu Adriana Jarošová. Pak se dělníci na místo činu vrátí, vše vyvrcholí v květnu 2020, kdy se spustí světelná křižovatka.

NOVÝ TERMINÁL A CESTA PŘES MOST

Tramvajová trať už je ale funkční. Souprava vjíždí skrz novou okružní křižovatku u Dobřanské ulice a zastavuje na stanici s označením Bory. „Tady bude končit zhruba polovina tramvají, druhá polovina pojede dál,“ popisuje Ondřej Vohradský, dopravní inženýr ze Správy veřejného statku města Plzně.

I proto je tady točka nahrazující starou u parku. Místo se stává zároveň konečnou i terminálem pro přestupy autobusů veřejné dopravy. „Točna pro autobusy u Borského parku, kde se otáčejí spoje do Litic (21) nebo třicítky, přestává fungovat,“ připomíná Vozobule.

A jede se dál. Tramvaj překonává most přes klatovský přivaděč I/27 a u budovy 'fav-ky' zastavuje. Přichází poslední část cesty. Tramvaj se stáčí doleva a končí cestu ve stanici Univerzitní na druhé točně. Jsme v těsné blízkosti ulice U Letiště. Vpravo se tyčí budova Decathlonu.

Další propojení města s univerzitou a Borskými poli je na světě.