„Jsme za polovinou," hlásil ve středu Miroslav Kšír ze stavební společnosti Metrostav.

Za týden začne napojování rozvodů vody a kanalizace na věž a na konci listopadu stavbaři zahájí vyzdívání obvodových a středových stěn železobetonové stavby. „A do konce roku ještě stihneme plášť a část střechy, aby do objektu netekla voda," popsal Kšír.

Podle něj by severní věž měla být dokončena na jaře. Poté Metrostav ihned zahájí stavbu věže přiléhající na jižní tribunu. Práce na jižní věži by měly finišovat na konci příštího roku. „Stavět obě věže najednou nebylo možné proto, že by se v tom případě neměla na stadion jak dostat vozidla Integrovaného záchranného systému," vysvětlil Kšír.

Nyní záchranářské vozy jezdí do Doosan Areny z jižní strany. Až obě věže vytvoří ze stadionu uzavřený stánek, dostanou se na plochu severní věží, která bude průjezdná.

Metrostav musel brát ohled i na sportovní stránku. „Stavba probíhá v kooperaci s klubem tak, aby nenarušila průběh zápasů," řekl mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Viktorka utratí za dvě věže až 90 milionů korun. Obě budou ve viktoriánských barvách, tedy červené a modré, a má v nich být hlavně ubytování, restaurace a zázemí pro malé fotbalisty.