Plavecké areály na plzeňských Slovanech a na Lochotíně vše směřovaly na vládou původně avizovaný termín otevření 14. června. Poté, co bylo v pátek oznámeno pro bazény rozvolnění k včerejšímu 31. květnu, nestihly přípravy včetně rozborů vody. Oba bazény počítají s otevřením celých sportovních areálů k pátku 4. června.

Také koupaliště v Líních vnímá povolení otevření jako překotné. „Otevřít v pondělí bychom nestihli. Povolení přišlo moc narychlo a je dost velký problém sehnat zboží. Koupaliště proto otevřeme tuto sobotu 5. června, kdy se v areálu uskuteční Dětský den pořádaný obcí,“ řekla provozovatelka koupaliště v Líních Barbora Fialová.

Nové byty na Zátiší v Plzni.
V plzeňském Zátiší vyrostlo nové sídliště, první rodiny si už převzaly klíče

Naopak přírodní koupaliště u lesa v Kaznějově otevřelo své brány už v pondělí 31. května. „Jsme připraveni na 100 %,“ uvedl provozovatel tamního restauračního zařízení Ivan Zátura s tím, že návštěvníci se mohou těšit na novou pláž a nově zrekonstruované nohejbalové hřiště. „Od 30. června budeme také sloužit cyklistům jako dobíjecí stanice pro elektrokola. Cyklostezky kolem Kaznějova budou již tento týden osazeny kilometrovníky, aby kolaři věděli, jak se k nám dostanou,“ dodal Zátura.