Volejbalová reprezentantka Věra Štruncová, manželka fotbalového internacionála Stanislava Štrunce, se s Věrou Čáslavkou dobře znala. Obě spolu byly na olympijských hrách v Mexiku v roce 1968, na kterých Čáslavská ohromila celý svět. V závěru olympiády si pak v místním kostele vzala za muže atletického reprezentanta Josefa Odložila. „Gymnastky bydlely v olympijské vesnici o patro výše, vybavuji si, jak jsme spolu s dalšími volejbalistkami pomáhaly Věru strojit do svatebních šatů," vzpomíná Věra Štruncová.

Znovu se pak jejich cesty spojily v pražské nemocnici U Apolináře, kde obě porodily svoje prvorozené děti. „Chodily jsme ke stejnému gynekologovi, náš Standa se narodil o tři dny dříve než Radka, dcera Věry Čáslavské. Často jsme pak spolu tlačily kočárky v Dejvicích kolem stadionu na Julisce (manžel Věry Štruncové hrával za pražskou Duklu), Věra bydlela v nedaleké Hanspaulce. Na Věru budu navždycky vzpomínat nejen jako na fenomenální sportovkyni, ale hlavně jako na statečného člověka velkých lidských kvalit," říká Věra Štruncová.

S úctou a velkým respektem hovoří o Věře Čáslavské také další Plzeňan, stříbrný olympionik z Mnichova, házenkář Vladimír Jarý.

„Věra byla obrovská osobnost po sportovní i lidské stránce," je přesvědčen Jarý, který se s Věrou Čáslavskou setkal letos 1. dubna na plese olympioniků v Praze. Tehdy už deset měsíců bojovala s rakovinou slinivky. „Její boj s těžkou nemocí byl obdivuhodný. Když jsme se na plese potkali, nebylo jí moc dobře, ale nedávala na sobě nic znát, byla plná optimismu," vzpomíná Jarý. Prognózy lékařů jí moc času nedávaly. „To, jak statečně se s nemocí potýkala, svědčí o tom, že byla ze sportu zvyklá bojovat do poslední chvíle," říká Věra Štruncová.

Blízko k Věře Čáslavské měl i plzeňský sportovní střelec Jan Kůrka. Zlatý medailista z Mexika jí byl na svatbě za svědka. „Nejdříve proběhla civilní svatba na velvyslanectví, pak církevní obřad v chrámu," vzpomíná Jan Kůrka, který stál na straně Čáslavské, i když se ocitla v nemilosti režimu. 
„V osmdesátých letech jsme dělali besedy v Plzni a v Karlových Varech, což se tehdy nelíbilo. Na Věru nikdy nezapomenu, taková osobnost se hned tak nenarodí," dodává Jan Kůrka