„Laserová show, kterou návštěvníci uvidí v autobusové hale DEPO2015 vždy v patnáctiminutovém intervalu, vzdává hold velikánům české hudby Bedřichu Smetanovi a Antonínu Dvořákovi. Festival startuje v 19 hodin a končí o půlnoci, má dvě interiérové sekce, jedna je v DEPO2015 a druhá v Muzeu církevního umění Plzeňské diecéze s výstavou Light Scapes japonského umělce Yasuhiry Chida. Vstup je tam z Františkánské ulice,“ říká Jiří Suchánek, ředitel festivalu.

Zámek Nebílovy.
Některé památky zdražují vstupné. Otevírají se už o Velikonocích

Letošní osmý ročník festivalu nabídne zdarma čtrnáct venkovních světelných instalací a dvě zmíněné interiérové. Trasa s ohledem na zvolené téma prameny povede z velké části podél plzeňských řek Mže a Radbuzy, letos ale část programu bude umístěna i v OC Olympia v Černicích. Návštěvníci se tam budou moci přesunout kyvadlovou dopravou.

Festival světla Blik Blik se koná v Plzni v pátek 22. a v sobotu 23.března a loni jej navštívilo za dva večery přes 40 tisíc návštěvníků.

Výše uvedená laserová show byla slavnostně uvedena na čtvrtečním zahájení festivalu a vy se na ni můžete podívat na přiloženém videu.

Zdroj: Deník/Pavel Bouda