Účast na akci s názvem Kariéra ve zdravotnictví, která se bude konat pod záštitou Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni, přislíbili zástupci nemocnic z celé České republiky. Chybět nebudou ani známí lékaři a členové neziskových organizací.

„Kromě necelých tří desítek vystavovatelů přijedou do DEPA také zajímaví hosté, kteří budoucím absolventům přiblíží zkušenosti ze své dosavadní kariéry,“ uvedl organizátor akce Vilém Franěk. Návštěvníci se mohou těšit například na senátora a lékaře Marka Hilšera, o zkušenosti se podělí také členové neziskové organizace Loono, která učí veřejnost myslet na prevenci.

Cílem veletrhu je přiblížit zdravotníkům a studentům zdravotnických studií jejich kariérní možnosti. „Zástupci nemocnic z celé České republiky se do areálu DEPO2015 sjedou mezi 10. a 18. hodinou s tím, aby studentům medicíny, fyzioterapie a středních zdravotnických škol ukázali, co je v jejich budoucí kariéře čeká,“ doplnil Franěk. Pro budoucí zaměstnance připravili vystavovatelé kompletní přehled toho, co jim mohou nabídnout.

S vystavovateli se návštěvníci mohou setkat v bývalé autobusové hale DEPO2015, zajímavé přednášky odborníků a lékařů se pak uskuteční v prostorách klempírny.