Tipy na ukrácení dlouhé chvíle, na výlet i na dovolenou opět nahradily sportovce a zaplnily haly TJ Lokomotiva. V Plzni totiž ve čtvrtek začal už 13. ročník Veletrhu cestovního ruchu ITEP 2017 a k návštěvě zve až do sobotní 17. hodiny.

U vstupu do hlavní haly vítá návštěvníky hlavní expozice pořádajícího Plzeňského kraje – letos v duchu baroka. Dobové kostýmy, honosné stavby, příroda či tematické cyklostezky. To vše expozice nabízí, tím vším k návštěvě kraje láká.

Vystavovatelů je letos přes 140. Zvou do všech koutů republiky i do zahraničí. Slovensko, Německo, Rakousko, Itálie nebo Rumunsko? Žádný problém, výběr je velký.

„Chodím sem už tradičně a vždycky tady nasbírám spoustu letáků a vizitek. Když se potom rozhodujeme, kam jet nad dovolenou, hodí se. Líbí se mi, že jsou tady možnosti pro jednotlivce i pro celé rodiny,“ svěřila se jedna z dopoledních návštěvnic Karolína Dlouhá.

Hloučky lidí v jednu chvíli obklopovaly stánek bruntálské cestovní kanceláře Atis, která zvala na rekreace ROH. Pobyty v Tatrách s atmosférou předrevolučního Československa jsou podle Pavlíny Hanáčkové velký hit. „Máme pořád obsazeno, vyprodáno. O rekreanty se stará referent, ráno mají rozcvičky, večer společný program, kdy promítáme třeba Anděla na horách,“ popsala.

Na ITEPu ale nejde jen o tipy, program letos láká také na setkání se známými tvářemi. Do Křesla pro hosta tak například v pátek ve 14.30 usedne mladý herec Zdeněk Piškula, v 16 hodin přijde na řadu autogramiáda Filipa Tomsy a Michala Holána, herců ze seriálu TV Nova Policie Modrava.