„Ta je matkou poprvé. Bohužel mládě nekrmí, jinak se o něj stará. Výživu proto převzaly ošetřovatelé a zoologové v čele s Miroslavou Palackou. Krmí ji speciálním tučným mlékem pro telata – mléčnou směsí,“ uvedl mluvčí zoo Martin Vobruba. V Plzni je nyní chovný samec velblouda dvouhrbého Mulisák, mladé samice Kayla, Tereza a Sisi a mladá, doteď bezejmenná samice. Loňská samice Nayla na jaře odcestovala do německého Tieparku Cottbus.

Kmotrem velbloudice, která byla pojmenována Lamia, se stala německá heavymetalová skupina Rage, jež vystupuje na letošním Metalfestu v lochotínském amfiteátru.

„Vybrané jméno Lamia má mnoho významů a souvislostí. Například podle blonďaté čarodějnice z filmu Hvězdný prach, protože mládě je zatím nejsvětlejší velbloud, jakého jsme kdy měli. Lamia je také jméno z řecké mytologie. Byla milenkou Dia a dcerou Libye. Později se stala příšerou z Hádova podsvětí. Héra ji proměnila napůl v ženu a napůl v hada. Lamia rovněž znamená „zářící“ nebo „brilantní“, z arabštiny „lamiea"," dodal Vobruba.

Novodobý chov velbloudů začal v Plzni v roce 1994 (Haštal, Goldie a Gappa), prvním odchovem v historii byla Josefína v roce 1997.