Stavbu domova si vzalo na starost Občanské sdružení Baculus, jež zastupuje Petr Štainigl, ředitel Ústavu sociální péče pro tělesně postiženou mládež ve Zbůchu. „Budova je v této době hotová, chybí jí jen veškeré zařízení,“ řekl Štainigl s tím, že se domov bude zařizovat od poloviny ledna.

„Obyvatele budeme přijímat od 1. února. V domově je pro ně připraveno dvaatřicet jednolůžkových a šest dvoulůžkových pokojů. Lidí je v této chvíli přihlášeno dost, ale dá se očekávat, že jich ubude – všechny přihlášky musíme totiž probrat a prokonzultovat. Takže volná místa máme,“ konstatoval ředitel.

Vejprnický domov má být založený především na domácké atmosféře, jak se o něm mluvilo, když jeho stavba začínala. „Vyhovuje to naší myšlence. Domov bude stát v obci, nebude nijak odříznutý a počítá se s tím, že senioři budou moci využívat všechny obecní služby. Lékaře, obchody a další,“ říkal tehdy Štainigl.

Pro Vejprnice hrála také dobrá dopravní obslužnost. Do Plzně z obce jezdí MHD.

Domov pro seniory nechyběl jen Vejprnicím, ale celému Nýřansku. Sloužit bude lidem, kteří se kvůli věku a stavu dostali do situace, kdy potřebují pomoc a podporu. V domově poklidného stáří vzniklo také několik pracovních míst pro lidi zabývající se sociálními službami. Stavba stála necelých 70 milionů korun. 83 procent z této částky pokryla dotace z Regionálního operačního programu.