Jak se za poslední čtyři roky obec změnila? S čím je současný starosta Pavel Karpíšek (ODS) spokojen? „Za velmi pozitivní považuji realizaci téměř 5 km opravených, rekonstruovaných a nových místních komunikací a téměř kilometr chodníků. Dále tři nová oddělení mateřské školy pro dalších 75 dětí. Přes problémy jsme zachovali linku č. 55, provedli zateplení tří největších obecních objektů, tedy základní školy, obecního úřadu a zdravotního střediska," uvedl Karpíšek s tím, že v budování místních komunikací je třeba pokračovat a dokončit je.

Co se naopak nepovedlo? „Nepodařilo se nám vykázat prostitutky od křižovatky Lesní zátiší," naráží starosta na nepříliš účinnou vyhlášku z května loňského roku.

Koncem roku 2011 se zase ve Vejprnicích hlasitě hovořilo o jiné vyhlášce, která měla v obci zakázat výherní automaty. Prosadit se ji ale nepodařilo.

Starostové
1990-93 Karel Heidler
1993-02 Pavel Karpíšek
2002-10 Petr Váchal
2010-14 Pavel Karpíšek 

A poměrně velký plán cyklostezky zůstal v půli cesty. „Podařilo se nám dokončit projekt pro stezku do Plzně včetně odsouhlasení orgány státní správy, ale z důvodu velkého množství vlastníků pozemků se zatím nepodařilo získat stavební povolení, a tedy stezku realizovat," dodal Karpíšek.

Podle lídra opoziční TOP 09 mají Vejprnice v současnosti dva hlavní problémy. „Tím prvním je extrémní zadluženost obce. Její roční rozpočet je zhruba 45 milionů korun a dluh je přitom šedesátimilionový. Druhým velkým problémem jsou developeři, kteří staví, ale o potřebnou infrastrukturu se nepostarají. Obec to pak plní za ně," míní Vostrý.

Ladislavu Vostrému se na Vejprnicích nejvíce líbí kostel sv. Vojtěcha. „Je ale škoda, že zatímco dříve obci dominoval a byl vidět ze všech stran, dnes ho zakrývá zástavba ve směru od Plzně i Křimic a trochu vidět je jen od Tlučné a od železnice," tvrdí Vostrý. Jeho představa je středu obce a také okolí kostela v budoucnu vrátit původní vesnický ráz.

Dodejme, že během volebního období také vyvrcholil projekt, na němž Vejprnice spolupracovaly se sousední Tlučnou a Nýřany deset let. Podařilo se totiž zrekonstruovat a zmodernizovat společnou čistírnu odpadních vod. V trojici obcí žije 15 000 obyvatel a v nejbližších letech jich může přibýt až pět tisíc. Po intenzifikaci čistírny může pokračovat zastavená výstavba.

Kdo chce na úřad ve Vejprnicích
• 1 – PRAVÉ VEJPRNICE (lídr Pavel Karpíšek) – 19 kandidátů
• 2 – KSČM (František Filip) – 19 kandidátů
• 3 – TOP 09 (Ladislav Vostrý) – 19 kandidátů
• 4 – Sdružení za obec krásnější (Ladislav Hauser) – 19 kandidátů
• 5 – VEJPRNICE 2014 (Karel Tomáš) – 19 kandidátů
• 6 – Sdružení za rozvoj obce Vejprnice (Jiří Valenčat) – 19 kandidátů
• 7 – Mgr. Jiří Pek (Jiří Pek) – 1 kandidát
• 8 – ANO 2011 (Karel Filipčík) – 19 kandidátů