„O víkendu se budou teploty držet kolem 35 stupňů Celsia,“ potvrdila Deníku meteoroložka Marta Suchá. Sobota bude o něco málo chladnější než neděle, noční teploty obou dnů se budou pohybovat okolo 16 stupňů.

V pondělí by počasí ne nepodobné přímořskému mělo ještě vydržet a teplota se bude pohybovat kolem pětatřictíky, to už by ale se ale mohly vyskytnout bouřky, které vedro zaženou. „V pondělí je nízká místních bouřek ještě relativně nízká, ale v úterý se už jich zřejmě dočkáme a příjít by mohla také mírná studená fronta,“ dodává Suchá.

Příští týden by měly teploty zůstat bez výrazných změn nad 30 stupňů, tropická vedra kolem 40 nás snad v nejbližší době nečekají.

Plavci, kteří v rozpáleném městě podlehnou pokušení se jít vykoupat na venkovní koupací plochý jako je například Kamenný, Senecký, Šídlovský a Bolevecký rybník nebo jezírko Košutka se nemusí bát, že by si z příjemného odpoledne odnesli na památku ošklivou vyrážku ze znečištěné vody. Podle Krajské hygienické stanice Plzeňského kraje je voda v dobrém stavu s minimálním výskytem sinic.

„V posledním odběru bylo zanedbatelné množství škodlivých elementů, na rybnících žádné velké nebezpečí nehrozí,“ uvádí asistentka hygienické služby Andra Zábranská. I přes vysoké teploty by se však voda neměla příliš rychle zkazit. „Zatím nejsou žádné náznaky, že by se voda měla nějak zvlášť brzy znečistit,“ ujistila Zábranská.

Eliška Hřebenářová