V koalici se spojily kandidátky hnutí ANO 2011, Zelená pro Nepomuk a Sdružení nezávislých pro Nepomuk. Radu chtějí sestavit tak, že vedení města úplně obmění.

Současný starosta Václav Kovář a místostarostka Alena Marušincová (kandidovali za ČSSD) se v radě neobjeví. Nepomohlo ani to, že Kovář získal ze všech zvolených zastupitelů s přehledem nejvíce (553) preferenčních hlasů.

Podle Pavla Kroupy, lídra Zelené pro Nepomuk, nalezly všechny tři strany širokou programovou shodu. „Společnými prioritami jsou otevřená radnice, větší informovanost a zapojení občanů do rozhodování, zodpovědné hospodaření s městským rozpočtem, promyšlená příprava a kvalitní realizace investičních akcí, strategické plánování územního rozvoje s ohledem na dlouhodobé zájmy města a v neposlední řadě podpora kultury a cestovního ruchu," uvedl Kroupa.

Strany také rozdaly funkce. Novým starostou by se měl stát Jiří Švec (ANO 2011), místostarostou a radním pro kulturu, cestovní ruch, památkovou péči a územní plánování Pavel Kroupa. „Radním odpovědným za technické služby by měl být František Holub (Sdružení nezávislých pro Nepomuk). Místo radního a současně předsedy finančního výboru by měl zastávat Zdeněk Bouše (Zelená pro Nepomuk) a na páté křeslo v městské radě má usednout Marek Baroch (ANO 2011), v jehož portfoliu budou investice, dotace a strategický rozvoj města," popsal Kroupa.

Otevřená radnice, zapojení veřejnosti a její informování jsou podle Jiřího Švece stěžejní body, které doteď trochu vázly. Spokojen je s tím, že město není zadlužené. „Je v dobré finanční kondici a to chceme zachovat. Pokud dluh vznikne, bude mírný," řekl Deníku a upozornil, že Nepomuk čekají dvě velké akce – dvakrát odložené zateplení základní školy a výstavba kruhové křižovatky.

Ačkoliv společné prohlášení stran tvrdí, že současný starosta Kovář už byl vyzván, aby svolal ustavující zastupitelstvo, starosta namítá, že k ničemu takovému nedošlo. „S panem Švecem se sejdeme až dnes odpoledne, tak předpokládám, že mě teprve vyzve," řekl včera před polednem Kovář. Ustavující zastupitelstvo prý svolá během prvního listopadového týdne, dříve to ani nebude možné.