Na místě zasahovali hasiči i záchranná služba. Nebezpečná látka totiž učitelku poranila.

„Paní učitelka upustila nebo rozbila lahvičku s kyselinou dusičnou, která se vylila na zem. Učitelé proto zavolali hasiče a pro jistotu i záchrannou službu a škola byla následně evakuována" shrnul událost starosta Všerub Jaroslav Schejbal.

Šedesátka dětí se z budovy dostala bez újmy na zdraví, výparů z nebezpečné kyseliny dusičné se však nadýchala učitelka. „Převezli jsme ji do nemocnice v Plzni na vyšetření. Žena se totiž nadýchala výparů kyseliny a chemikálie jí pravděpodobně podráždila oči." dodala ke zranění učitelky mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková.

Hasiči potvrdili, že nehoda se stala mimo třídu, přímo u vyučující v kabinetu chemie a evakuace dětí školou povinných byla spíše preventivního rázu. „Učitelku si převzali záchranáři a my jsme spolu s pedagogy evakuovali dvě třídy do bezpečných prostor," popsal řídící důstojník.

Hasiči následně nebezpečnou látku neutralizovali sorbentem a celou školu následně vyvětrali a žáci mohli poté usednout zpět do školních lavic.
„Prostory jsme uklidili, a předali pedagogům. Žádné nebezpečí dětem ani personálu již nehrozí," dodal po zásahu řídící důstojník.

Kyselina dusičná je silná žíravina, jejíž výpary silně leptají a dráždí oči, dýchací cesty a kůži a mohou způsobit vážné zdravotní komplikace