S dvouměsíčním předstihem se podařilo uvést do provozu opravenou silnici a most ve Dnešicích na jižním Plzeňsku. "Náklady na opravu celkem půlkilometrového úseku činily 10,3 milionu korun a byly hrazeny z krajského rozpočtu,“ sdělil náměstek hejtmana Pavel Čížek s tím, že stavební práce probíhaly kromě silnice III/18035, také na silnici III/18041 procházející obcí Dnešice.

„Nejproblematičtější jsou vždy místa, kde se stýká mostní konstrukce a střed obce. Jsem proto rád, že v Dnešicích máme všechny zásadní průchody silnic opravené. Bohužel to tak není ve všech obcích,“ posteskl si Pavel Čížek s tím, že vždy záleží především na tom, jak jsou v jednotlivých obcích na podobné rekonstrukce připraveni a zkoordinovány subjekty, kterých se podobná akce týká.

Rozhledna Chlum
O rozhlednu Chlum už se přihlásili dva zájemci

Na komunikaci v Dnešicích bylo potřeba odfrézovat asfaltové vrstvy vozovky, lokálně sanovat podloží a následně došlo k pokládce nových asfaltových vrstev včetně spojovacího postřiku. Silnice byla také potřebnými úpravami napojena na stávající nemovitosti. „Jsem rád, že se dotáhla akce, která byla započata v roce 2017. Oceňuji, že se na zdejším mostě rozšířily chodníky a podařilo se vyřešit nebezpečnou křižovatku. Cením si, že Plzeňský kraj vybral obec Dnešice, abychom po 900 letech měli komunikace takové, jaké si obec zaslouží. Vidím to jako velký úspěch a pro obyvatele je to určitě nejlepší dárek k Vánocům,“ dodal starosta Dnešic Vlastimil Polák.