Jiří Basl zde organizuje dvakrát do roka nohejbalové turnaje nepřetržitě od roku 2004. O jeden rok později začaly cvičit ženy aerobik a toto cvičení je baví dodnes. Václav Mráz s Lubošem Korčákem, pro změnu organizují fotbálek a od letošních prázdnin se v tělocvičně kulturního domu pravidelně dvakrát v týdnu schází dvacet florbalistů a tři florbalistky – Radka Bošková, Monika Bendová a Eliška Macourková.

„Jednou při pátečním posezení u piva se parta mladých kluků dohodla, že budeme chodit do tělocvičny sportovat. Volba padla na florbal, protože ten je blízký hokeji, který máme všichni rádi,“ líčí počátky florbalu ve Chválenicích jeho hlavní organizátor Jan Benetka. „Florbal hrajeme každé pondělí a čtvrtek nejen pro zábavu, ale také proto, aby nám, po dvouhodinovém běhání v tělocvičně, více chutnalo pivo,“ dodává s úsměvem Benetka.

Tradici má ve Chválenicích také stolní tenis dětí, který v roce 2006 začal trénovat zdejší starosta Milan Jan. Ten je také hlavním organizátorem již známého turnaje dětí ve věku 6–14 let - O chválenický tuplák. Od roku 2006 se možnosti sportovně založených obyvatel Chválenic rozrostly, protože Pod Farskou skálou bylo otevřeno nové sportovní hřiště. „Jsem přesvědčen, že sport slouží nejen k získávání fyzické zdatnosti, k odreagování se od běžných starostí, ale vytváří respekt k ostatním a hlavně odpoutává mladé lidi od počítačů, televize, alkoholu a drog,“ říká Milan Jan, který má dvacetiletou praxi s trénováním stolního tenisu mládeže v bývalé Lokomotivě Plzeň.