Minulou sobotu po obědě naložili paní Stanislavu Šaškovou doma v Třemošné do auta a vezli ji do Plzně, ona netušila kam. Zamířili si to rovnou do Doosan Areny, kde hráli fotbalisté Viktorie Plzeň domácí zápas s Libercem. To bylo panečku překvapení.

„Co oni si vymyslí je až nemožné. Byla jsem dojatá,“ rozplývala se Stanislava Šašková, když vyjela výtahem do 2. patra jižní věže stadionu, kde z VIP prostor, který si rodina pronajala, sledovala zápas.

Zdaleka nevypadala, že tři dny předtím dovršila 90 let život. Je stále svěží, před osmi lety ještě chodila pravidelně dvakrát v týdnu cvičit do třemošenské tělocvičny. Teď už chodí jen občas, ale s partou kamarádek se stále setkává. Na důkaz svěžesti vyskočila na parapet, odkud sledovala rozcvičku.

Při zápase se ale raději pohodlně usadila v křesle po boku měla symbolicky nejmladšího z vnuků. „Ještě nikdy jsem tady nebyla, moc si to užívám. Výhled je to krásný,“ rozplývala se manželka účastníka dvou mistrovství světa v ledním hokeji Miloslava Šaška, jenž byl hráčem a později i trenérem Škody Plzeň.

Zdevastovaný bývalý koloniál na dýšinské návsi se proměnil na Dvoreček. Lidé tam chodí za občerstvením i kulturou.
Lékařka vytvořila z ruiny na návsi v Dýšině místo k setkávání Dvoreček

Trénoval i v zahraničí (EV Regensburg, Partizan Bělehrad a Gdaňsk), obdržel titul mistr sport. Paní Stanislava jeho kariéru sledovala a archivovala informace. „Když v roce 2013 slavili titul plzeňští hokejisté i fotbalisté, manžel ještě žil,“ vzpomínala s dojetím v hlase. Rok na to bohužel zemřel.

„No a já jsem potom nějak víc začala fandit fotbalu,“ popisovala Stanislava Šašková. Podle ostatních členů rodiny sleduje v televizi každý zápas viktoriánů a nesmírně je prožívá. Porážka s Libercem 1:3 tak byla jedinou kaňkou netradiční oslavy…