Ve velkém sálu Restaurace Alfa na Americké třídě pro ně byl připraven celodenní program, který svým zaměřením upozorňoval na důležitost a nepostradatelnost kvalitního včelího vosku. Součástí akce pak bylo i připomenutí osobnosti faráře Vogla a jeho nedávno prokázaného světového prvenství ve vynálezu kovového lisu na voskové mezistěny, bez kterých by současné včelařství bylo prakticky nemyslitelné.

Témata přednášek se týkala samozřejmě nejen faráře Vogla samotného, ale hlavně včelího vosku a chování včel samotných. V rámci doprovodného programu pak posluchači měli možnost shlédnout výstavu historických lisů, včetně onoho prvního kovového lisu 1857, odlévání figurálních svící z včelího vosku, výstavu snímků včely medonosné z elektronového mikroskopu, nebo i prezentaci výroby voskových mezistěn na moderních válcových lisech.

Akce s nečekaně velkou účastí prozatím zaznamenala pouze pozitivní ohlasy spokojených účastníků. V současné době již živě probíhají diskuze o přípravě dalšího ročníku konference, který se dle údajů uskuteční v Plzni opět na konci ledna, tentokrát však roku 2018.

Eliška Hřebenářová