„Při vaření budeme mít k dispozici nejnovější technologie. Využívat chceme moderních kuchařských metod, jako například metody sous-vide, což je jednoduše řečeno vaření ve vakuu při konstantní nízké teplotě,“ řekl Eger, který pro Fakultní nemocnici vaří přes rok.

„Sous-vide už používají všechny lepší podniky. Při tomto typu vaření pouští maso minimálně vody, je šťavnaté a neubývá na hmotnosti. Vaření je šetrné a dietní,“ dodal šéfkuchař, který má z jídel osobně nejraději svíčkovou.

Nemocniční jídelna v areálu bývalé vojenské nemocnice na Borech, která prošla za poslední dva roky rozsáhlou rekonstrukcí za 127 milionů korun, uvaří denně více než 1200 porcí pro personál i pacienty. Zaměstnanci budou mít v pracovní dny na výběr ze dvou polévek, čtyř druhů jídel nebo zeleninový talíř. „Nové technologické vybavení stravovacího provozu FN Bory patří k nejlepší na jihozápadě Čech. Kuchyně je vybavena konvektomaty, sklopnými kotli a tlakovými multifunkčními pánvemi,“ vysvětlil technicko-provozní náměstek nemocnice Milan Topinka.

První etapa rekonstrukce nemocniční jídelny byla zahájena v dubnu 2019 přestavbou bývalého stravovacího zařízení, druhá fáze započala v březnu loňského roku. „Jsem moc rád, že díky tomuto projektu můžeme našim zaměstnancům nabídnout mnohem komfortnější stravování, a to nejen co se týče nových prostor, ale i kvalitnější přípravu pokrmů a pestřejší skladbu jídel. Na jejich spokojenosti nám záleží, proto jsme také pro ty, kteří pracují v nejjižnější části areálu, zajistili autobusovou dopravu, která bude jezdit kyvadlově během polední špičky,“ dodal ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.