Typickým dárkem z našeho kraje je bezesporu pivo. Obchod se suvenýry se nachází přímo v areálu Plzeňského Prazdroje a nabízí velké množství dárkových předmětů. „Oblíbené je nápojové sklo, na které je možné gravírovat věnování,“ sdělila mluvčí Plzeňského Prazdroje Jitka Němečková. „Populární jsou také vánoční balení piva a trička z bio bavlny s různými motivy,“ dodala.

Dobré jméno má i Bohemia sekt cena láhve se pohybuje od 139 Kč, dále je možné věnovat dárkový poukaz s degustací cena začíná na 150 korunách.

Milovníci tvrdšího alkoholu ocení nějaký druh lihoviny z výroby Stock Plzeň Božkov, například nejnovější produkt, bylinný likér Black Fox představený v roce 2017.

Toho, kdo holduje více sportu než lihovinám, může potěšit třeba skipas na Špičák na Šumavě. Cena pro dospělého na den je 630 Kč. Možným dárkem ze Šumavy je i kalendář Národního parku Šumava. „Stojí 120 Kč a je to už čtvrtý kalendář, který vyšel ve spolupráci Národního parku Šumava a Bavorského lesa . Jelikož je dostupných už pouze 200 kusů, stává se z něj VIP záležitost,“ upozornil mluvčí Národního parku Šumava Jan Dvořák.

Fanoušci fotbalu můžou pod stromečkem najít dres svého oblíbeného hráče FC Viktoria Plzeň. Ceny se pohybují kolem 1500 Kč. Nabízí se i možnost nechat vyrobit dres s vlastním jménem a číslem za cenu 1699 Kč. Nejvíc se prodávají kalendáře, dětské školní pomůcky a šály.

Na své si přijdou i fanoušci hokeje. HC Škoda Plzeň nabízí také mnoho dárků od dresů až po povlečení. Nejoblíbenější jsou šály.

Bohatý výběr mají milovníci knih. Velmi originálním dárkem je Plzeňsko-český slovník: pročpa tudlecto řikáme? od autora Jana Hajšmana. Kniha 100 zajímavostí z plzeňských archivů obsahuje dosud nezveřejněné a málo známé snímky staré Plzně a zcela nově se na pultech objevily Dějiny města Plzně 3 mapující události dvacátého století.

Kristýna Žítková