Hned dopoledne řada z nich zamířila do plzeňské zoo. Jako každý rok tady byl připraven program. Tentokrát si tu děti mohly zkusit chytit zlatou rybku. Zároveň tulidémohli nechat pod vánočním stomečkem různé dobroty pro zvířata, která v zahradě žijí."Vzali jsme sem malou i proto, že jsme jí chtěli ukázat, že je třeba podarovat i druhé. Nejdříve se nají zvířátka, pak půjdeme naštědrovečerní večeři my," říká s úsměvem KateřinaFládrová, která dorazila i s dvouletou Štěpánkou.

Živo bylo i na náměstí Republiky. Sem si Plzeňané tradičně chodí pro Betlémské světlo. Jako každý rok tu pak zazněly koledy z věže kostela svatého Bartoloměje v podání Orchestru Oty Hellera.

Vánoční písně si mohly zájemci vyslechnout i v Radčicích. Tady totiž už několik let vždy na Štědrý den od sedmnácti hodin hraje koledy Radoslav Hejduk s bratrem Alešem. Tentokrát je poprvé doplnila i Radoslavova dcera a společně se svými kamarádkami se postarala o zpěv. "Část lidí, kteří sem každoročně chodí nám řeklo, že by byli rádi, kdyby je někdo ve zpěvu vedl. Tak jsme jim vyhověli," říká se smíchem Radoslav. Před jeho domem, odkud hudba zněla, se vytvořila velmi příjemná atmosféra. Lidé si přinesli i svíčky a většinou se ke zpěvu přidali.

V průběhu večera se začaly plnit hospody, restaurace a kluby, které měly na Štědrý večer otevřeno. V některých podnicích bylo moné najít místo jen s velkými obtížemi. "Po nadílce si takhle chodíme sednout už asi deset let. Nejprve samozřejmě musí být večeře s rodinou. A pak když se rodičům začnou klížit oči, jdu s kamarády do hospody," konstatuje Vladimír Toman, který trávil pozdní večer v Zach´s Pubu.