Celá polovina z nich přišla převlečena za čarodějnice a čarodějníky. Akce Pálení čarodějnic a prvomájové zpívání se konalo v rámci cyklu Český rok na vsi.

„Děti si u ohně opékaly vuřty, tři nejlepší masky dostaly odměnu. Ti, kteří v kostýmu nepřišli, se mohli namalovat líčidly na místě,“ říká mluvčí zahrady František Hykeš. Doplňuje, že posláním akce je připomenout především lidem z Plzně jeden z nejrozšířenějších jarních obyčejů, který se na vesnicích udržel v masovém měřítku do dnešních dnů.

„Pro všechny malé návštěvníky jsme navíc připravili mini naučnou stezku. Každý, kdo ji prošel, dostal za odměnu vuřt, který si pak u ohně na prutu opekl,“ popisuje atmosféru Hykeš.

Na symbolické pálení čarodějnic navázalo včerejší zpívání pod staročeskou májí v podání dětského folklorního souboru Plzeňáček, který funguje při Základní lidové škole Bedřicha Smetany. Dalším zpestřením akce byla recitace známého Máje spisovatele Karla Hynka Máchy.

Zcela zdarma měli do zoologické zahrady i do Akva tery na Palackého náměstí vstup návštěvníci s příjmením, které má cokoli společného s obojživelníky. „Prvním květnem totiž začala akce May day 2008 – Žáby bijí na poplach. Chceme tím poukázat na to, že obojživelníci patří mezi nejohroženější druhy na zemi. Rádi bychom také pokračovali v získávání prostředků na podporu madagaskarských obojživelníků,“ dodává Hykeš. V žabí kampani zoologické zahradě pomáhají i žáci základních škol, kteří zde předvádí své školní projekty, žabí panely a rukodělné výrobky.