„Protože jsme trochu akční rodina, chyběly nám ve vesnici zábavné pořady s programem jak pro rodiče, tak pro děti. Vymysleli jsme proto s přáteli, že zkusíme připravit masopust a den dětí,“ popisuje začátky Tolarová.

Plánování dětského dne podle ní zabere tak dva dny. „Nakoupíme balonky a vyzdobíme místo, kde program pořádáme. Poté vymyslíme pro děti různé soutěžní disciplíny, jako je například střílení ze vzduchovky nebo hod míčem, a zařídí se občerstvení pro návštěvníky,“ říká Tolarová. Jednou z nejoblíbenějších částí programu bývá opékání buřtů. „Je to taková tradice, která ke dni dětí v Úlicích patří. Každoročně sem jezdí spousta lidí z okolních vesnic a společně s námi si tu užívají zábavu,“ pokračuje Tolarová.

Další velká akce, která se každým rokem pořádá v Úlicích, je masopust. „Vím, že masopusty se konají i ve spoustě jiných obcí, ale řekla bych, že u nás máme malou výjimku. Masopustu se tu účastní i malé děti,“ říká Tolarová. Žena také vysvětluje, jak průvod masek začal. „Už než jsem měla děti, masopust se tu dělal pravidelně. Pak se ale několikrát za sebou vynechal a to mě mrzelo. Asi před šesti lety jsem se proto rozhodla, že ho znovu zorganizujeme. Zeptala jsem se známých z obce, jestli by do toho šli se mnou, a když jsem zjistila, že ano, ptala jsem se i ostatních. Nakonec se zapojila spousta lidí z vesnice, mezi nimi jsou například i místní fotbalisté. Je to asi nejoblíbenější událost ve vesnici. Všichni si zde užijeme spoustu legrace a zároveň jsme s dětmi,“ líčí Tolarová.

Kromě masopustu a Dne dětí oslavují Úličtí také májku. „Na její organizaci se ale podílí hlavně obec. My jen pomáháme s drobnostmi.“ dodala Tolarová.