Od úterý je na kanálu Youtube k vidění klip, v němž zní swingová hudba a tančí se charleston přímo v ulicích města. Plzeň se tak připojila k New Yorku, Římu nebo Malmö. Je však prvním městem na celém světě, kde tanečníky doprovází živá muzika. K tanci hraje Pilsner Jazz Band. „Jsem zamilovaná do swingu a mám okolo sebe hodně lidí, kteří ho milují také, a tak nás výzva I Charleston zaujala,“ říká Lenka Sekaninová, plzeňská taneční lektorka. Právě ona iniciovala natočení klipu. Vytvořila choreografii, nacvičila ji se svými žáky, oslovila muzikanty z Pilsner Jazz Bandu a zahrála si v klipu hlavní roli. „Točili jsme v ulicích Plzně letos v květnu při Slavnostech svobody a také v Loosových interiérech v Bendově ulici,“ prozrazuje.

| Video: Youtube

„Vybrali jsme skladbu Duka Ellingtona z roku 1931,“ uvádí Jindřich Jindřich, kapelník Pilsner Jazz Bandu. Dodává, že kapela letos slaví 10 let, a tak si k narozeninám nadělila první klip. Jeho režisérem a kameramanem je Pavel Schneider.

Natočení klipu podpořilo město Plzeň. „Je to neotřelý a zajímavý způsob, jak propagovat město. Záběry určitě budeme používat k propagaci Plzně i Slavností svobody,“ říká Denisa Krylová z odboru prezentace a propagace magistrátu města Plzně.